musician left musician right
background

Izsludināts 4. dziesminieku konkurss “Tīrradnis”, aicina pieteikties, iesūtot autordziesmas

Lai veicinātu latviešu dziesminieku apzināšanu un viņu radītās mūzikas popularizēšanu, Austras biedrība līdz 2023. gada 28. jūnijam izsludina pieteikšanos jau ceturtajam dziesminieku konkursam “Tīrradnis”. Dalībnieku uzdevums – uzfilmēt divas paša sacerētas un izpildītas dziesmas. Šī gada īpašais nosacījums: vienai no dziesmām jābūt ar Imanta Ziedoņa tekstu. Piedalīties aicināts ikviens dziesminieks – pieteikšanās un vērtēšana notiks divās kategorijās: jaunie un pieredzes bagātie dziesminieki. Dalība konkursā bez maksas. Galvenā balva – vienas dziesmas studijas ieraksts.

Atzīmējot dižgara Imanta Ziedoņa 90. gadadienu, konkurss, līdzīgi kā pagājušajā gadā uzsverot Eduarda Veidenbauma literāro mantojumu, būs tematisks. Vienai no konkursā pieteiktajai dziesmai vārdu autors var būt dalībnieks pats vai cits dzejnieks, taču obligāts nosacījums, ka otrai jābūt ar Imanta Ziedoņa tekstu. Dziesmas radīšanas gads šī gada konkursā nav būtisks, taču jaunradītas dziesmas arvien tiek īpaši novērtētas.

Konkursa finālistu koncerts ir ceļotājs – tas katru gadu notiek citā vietā. Pagājušajā gadā dziesminiekus brīnišķīgi uzņēma Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”, bet šogad koncerts norisināsies 29. jūlijā pulksten 14.00 pirmā dziesminieku festivāla “Trubadūrs” ietvaros Kuldīgas novada Rendas pagasta estrādē, kur varēsim dzirdēt ne vien žūrijas izvirzītos finālistus, bet arī dziesminieces Zandas Štrausas sagatavoto koncertprogrammu ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Ieeja bez maksas – atvērta ikvienam interesentam un dziesminieku atbalstītājam.

Lai veiksmīgi piedalītos konkursā “Tīrradnis”, dziesminiekam vispirms jāiepazīstas ar konkursa nolikumu un tā nosacījumiem. Kad dziesmas ir izvēlētas un videomateriāli sagatavoti, dalībniekam līdz 28. jūnijam jāaizpilda pieteikuma anketa, kas līdz ar nolikumu atrodama šeit: https://ieej.lv/tirradnis.

Konkursā pieteiktajām dziesmām jābūt latviešu valodā (tiek pieļautas dažādas izloksnes un arī lībiešu valoda). Dziesmas jāizpilda dalībniekam (dziesmu melodijas autoram) pašam, dziedot un spēlējot pavadošo mūzikas instrumentu (tiek pieļauts viens palīgs – mūziķis vai dziedātājs, kurš bagātina skanējumu). Dziesmas jāizpilda, dziedot un spēlējot akustiskos mūzikas instrumentus bez skaņas pastiprinājuma. Video materiāls filmējams horizontāli ar jebkuru filmēšanai derīgu ierīci, tai skaitā viedtālrunis, taču vēlams iespējami augstā tehniskā kvalitātē. Video materiālus jāaugšupielādē portālā https://failiem.lv/ un saite jānorāda pieteikuma anketā.

Šogad dziesminieku sniegumu vērtēs žūrija: dzejniece un dziesminiece Kristīne Sudmale-Locika, “Latvijas Radio” personība Anda Buševica, dziesminieks Kārlis Kazāks, ģitārists Reinis Jaunais un konkursa idejas autore Inese Muižniece.

Visiem konkursa dalībniekiem žūrijas locekļi sniegs savu vērtējumu, iekļaujot ieteikumus, padomus vai vēlējumus, kas radīsies, galvenokārt, vērtējot dziesminieka emocionālo un tehnisko sniegumu, kā arī kopējo iespaidu. Rīkotāji uzsver, ka primāri konkurss ir radīts ar mērķi iedvesmot un sniegt vērtīgus ieteikumus, nevis kritizēt vai salīdzināt. Katrs dziesminieks ir unikāls, un katra radošais darbs ir vērtīgs.

Žūrijas augstāk novērtētie un ieteiktie dziesminieki tiks aicināti uz dziesminieku konkursa “Tīrradnis” finālistu koncertu šā gada 29. jūlijā Rendas estrādē. Konkursa galvenā balva katrā kategorijā ir vienas dziesmas audio ieraksts studijā. Līdz festivāla norisei jūlijā plānots apkopot arī skatītāju balsojumu sociālā tīkla “Facebook” lapā “Dziesminieku konkurss “Tīrradnis””, tādējādi nosakot skatītāju simpātiju, kurai paredzēta arī pārsteiguma balva.

Dziesminieku konkursu “Tīrradnis” rīko Austras biedrība un Liepājas radošā telpa “Austras istaba” sadarbībā ar Rendas pagasta pārvaldi, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.

Iepriekšējais
Nākamais raksts