musician left musician right
background

Kuldīgas novada Rendā notiks pirmais ceļojošais dziesminieku festivāls “Trubadūrs”

Šovasar, no 28. līdz 30. jūlijam, “Austras biedrība” aicina uz pirmo ceļojošo dziesminieku festivālu “Trubadūrs” Kuldīgas novada Rendā. Dziesminieku mūzikas cienītājiem būs iespēja dzirdēt divus dziesminieku lielkoncertus un grupas “Rikši” koncertu Rendas estrādē, baudīt nakts sadziedāšanos pie ugunskura Abavas krastā, iepazīt jaunos dziesminiekus, ar īpašu koncertu atzīmēt “Ziedonim – 90” un nesteidzīgi atklāt sev Rendas pagasta šarmu.

Trubadūrs – ceļojošs dziesminieks. “Trobar” (provansiešu val.) – “sacerēt, izgudrot, atrast”. Tātad cilvēki, kuri spēj atrast īstos vārdus kā toreiz 12. – 13. gadsimtā Dienvidfrancijā, tā arī tagad mūsdienu Eiropā. Dziesminiekiem allaž bijis svarīgs vēstījums, dziesmās ieliktais vārds, saturs – jēga, ko izcelt ar pašsacerētu un tekstam atbilstošu melodiju. Kādu laiku padzīvojis vienā vietā, savu vēsti ļaudīm izstāstījis, trubadūrs dodas tālāk, tādējādi apceļojot tuvas un tālas zemes. Pirmoreiz notiekošais festivāls “Trubadūrs” Rendā, Kurzemes viducī, pulcinās latviešu dziesminiekus, kā arī aicinās iepazīt dažus ārvalstu viesus. Festivāls gan uzņems ceļotājus – dziesminiekus un apmeklētājus, gan pats ceļos pa dažādām Latvijas vietām, īpašu uzmanību veltot mazpilsētām.

Festivāls “Trubadūrs” tiks atklāts piektdienas, 28. jūlija, vakarā, pulksten 19.00 ar dziesminieku lielkoncertu Rendas pagasta kultūras nama estrādē, pēc kura sekos nakts sadziedāšanās pie ugunskura Abavas krastā, dodot iespēju dziesminieku brīvajai skatuvei. Ieejas maksa lielkoncertā – 5 EUR, nakts sadziedāšanās – atvērta ikvienam.

Sestdiena, 29. jūlijs, būs notikumiem bagāta festivāla diena. No pulksten 14.00 Rendas estrādē skanēs “Tīrradņu” balsis jeb dziesminieku konkursa “Tīrradnis” finālistu koncerts. Kamēr konkursa žūrija apspriedīsies, pulksten 16.00 uz skatuves ar Imanta Ziedoņa tekstiem mūzikā kāps dziesminiece Zanda Štrausa. Pēc tam – konkursa rezultātu paziņošana un veiksmīgāko dalībnieku sumināšana. Sestdienas vakarā, no pulksten 19.00, Rendas estrādē notiks otrais dziesminieku lielkoncerts, pēc kura, pulksten 23.00, visiem, gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem dāvana: festivāla viesu, postfolkloras grupas “Rikši” koncerts. Naktī – ugunskurs, dziesmas, kopā būšana. Dienas norises no pulksten 14.00 līdz 19.00 atvērtas ikvienam bez maksas, bet no pulksten 19.00 ieejas maksa: 5 EUR. Nakts sadziedāšanās – atvērta ikvienam.

Savukārt, svētdien, 30. jūlijā, pulksten 13.00 festivāla noslēgumā baudīsim izcilā ģitārista Reiņa Jaunā un čellistes Ernas Daugavietes koncertu Rendas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Ieeja par ziedojumiem.

Festivālu rīko “Austras biedrība” sadarbībā ar Rendas pagasta pārvaldi, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions un www.ps.lv.

Biļetes pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā:
28. jūlija dziesminieku lielkoncerts: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129540
29. jūlija dziesminieku lielkoncerts: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129542
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja brīva.

Iepriekšējais
Nākamais raksts