musician left musician right
background

Rīgas svētkos aicina iepazīt Grīziņkalnu!

Vai tu zini Grīziņkalnu? Vai pazīsti tā apkaimi?
Un vai esi bijis Koka ēku renovācijas centrā KOKA RĪGA?

“Austras biedrība” sadarbībā ar koka ēku renovācijas centru “Koka Rīga” aicina 15. augustā Rīgas svētkos iepazīt Grīziņkalnu, izbaudot Grīziņkalna svētku dienu.

Visvairāk par Grīziņkalna vēsturi zina stāstīt koka ēku renovācijas centra direktors un vēstures pētnieks Voldemārs Eihenbaums, tāpēc Grīziņkalna svētku dienā – trīs viņa vadītās ekskursijas. Katram individuāli vai ar ģimeni būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē “Iepazīsim Grīziņkalnu”, kurā lēnas pastaigas veidā Grīziņkalna apkaimē būs jāatrod un jāiepazīst 9 kultūras objekti. Varēs piedalīties arī radošajā darbnīcā. Aktivitātes notiks laikā no pulksten 12.00 līdz 16.00, pulcēšanās vieta – koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12.

Pulksten 15.00 Grīziņkalna pašā virsotnē notiks Raimondas Vazdikas un Jāņa Skaņa vadītā Lielsapulce – Mazsapulce “Vai Rīga gatava?”, kas veltīta Rīgas 819. dzimšanas dienai. Sapulcē piedalīsies RTU Studentu pūtēju orķestris “SPO!”, teātris “Spēle”, vokālais ansamblis “Jauna nianse”. Voldemāra Šoriņa un Jura Kalniņa režijā pulksten 17.00 brīvdabas estrādē skatīsim jautru A.Brigaderes lugu “Lielais Loms”. Lomās: Artis Drozdovs, Romāns Bargais, Evija Skulte, Voldemārs Šoriņš, Indra Burkovska, Raimonda Vazdika, Ance Kukule, Aīda Ozoliņa, Dace Makovska, Juris Kalniņš.

Pēc izrādes un neliela starpbrīža pulksten 19.00 Grīziņkalna parkā sāksies īstās vakara lustes – skanēs senie valši, fokstroti un polkas kapelas “Hāgenskalna muzikanti” izpildījumā, bet rotaļas, spēles un dančus mācīs etno kompānija “Zeidi”.

Svētku noskaņu palīdzēs radīt arī parkā iekārtotās nelielās kafejnīcas, kurās dažādus gardumus varēs baudīt gan mazi, gan lieli. Rīkotāji aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un atcerēties, ka skatītāju vietu skaits estrādē ir ierobežots, tāpēc lūgums ierasties savlaicīgi.

Pasākumu sadarbībā rīko “Austras biedrība” un Koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga”, finansiāli atbalsta Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments.

“Austras biedrības” vārdā Signe Sniedze

Iepriekšējais
Nākamais raksts