musician left musician right
background

Tiekamies “Dziesminieku dienās Sēlijā”!

Šī gada lielākais dziesminieku notikums, kurā pulcēsies dalībnieki no visas Latvijas, norisināsies vēsturiskajā Sēlijas novadā. Šovasar21. un 22. augustā dziesminieki, dzejnieki, rakstnieki un mākslinieki sadziedāsies Jaunjelgavas novadā: Secē, Daudzevā, Staburagā, Sunākstē un Jaunjelgavā, kur notiks latviešu dziesminieku festivāls “Dziesminieku dienas Sēlijā”. Koncertus varēs klausīties gan klātienē, gan daļēji arī tiešsaistē.

Līdz šim dažādi dziesminieku festivāli notikuši Vidzemē, Zemgalē un Kurzemē, beidzot pienācis laiks kopīgi iepazīt zināmi nezināmo, bet kalnaini skaisto Sēliju Daugavas kreisajā pusē ar zudušo, bet mūžam dzīvo Staburagu, Veco Stenderu un Pēteri Barisonu. Festivālā “Dziesminieku dienas Sēlijā” notiks astoņi pasākumi – vairāku dziesminieku autorkoncerti, Austrasbērnu koncerts, jaunradīto dziesmu konkurss, dziesminieku lielkoncerts, kā arī saruna-tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem un māksliniekiem.

Festivālā piedalīsies Anta Eņģele, Silvija Silava, Zane Šmite, Haralds Sīmanis, Ilze Grunte, Valdis Atāls, Kārlis Kazāks, Arnis Miltiņš, Uldis Ozols, Arnis Čakstiņš, Silvestrs Sīlis, Ēriks Loks, Āris, Sandra un Gustavs Ziemeļi, Horens Stalbe un Speiss, Elīza Znotiņa, Austrasbērni un daudzi citi, arī jaunie dziesminieki. Piedalīsies rakstnieces Māra Svīre un Jana Egle, dzejnieks Valdis Vilcāns un citi.

Četrus koncertus Seces, Daudzeses, Staburaga un Sunākstes pagastos klātienē varēs apmeklēt bez maksas, bet uz koncertiem Jaunjelgavā būs pieejamas biļetes par demokrātiskām cenām. Attālināti tiešsaistes koncertus varēs vērot, pateicoties sadarbībai ar BezRindas.lv, par ziedojumiem vērtībā no 3 līdz 15 EUR (pēc izvēles). Ziedojumi tiks novirzīti Austras biedrības tālākai darbībai. Biļetes uz maksas koncertiem klātienē un tiešsaistē pieejamas portālā www.bezrindas.lv, kā arī biļetes varēs iegādāties Jaunjelgavā koncertu norises vietās pirms pasākumiem.

Festivāls tiks fotografēts un filmēts, video un foto materiāli tiks izmantoti festivāla un Austras biedrības publicitātei un video translācijai tiešsaistē.Festivālu rīko “Austras biedrība”, Jaunjelgavas novada dome un kultūras nams, Seces pagasta padome un kultūras nams, Daudzeses pagasta padome un saieta nams, Staburaga pagasta padome un saieta nams, Sunākstes pagasta padome un saieta nams. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S “Latvijas Valsts meži”, Zemgales plānošanas reģions, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Jaunjelgavas tūrisma informācijas centrs, biedrības “Radi”, “Prast”, kuģītis “Balta kaza” un citi.

Latviešu dziesminieku festivāla “Dziesminieku dienas Sēlijā”
PROGRAMMA

Secē

21. augustā pulksten 16.00
Seces kultūras namā
Seces ģitāristu un Austrasbērnu sadraudzības koncerts

Ieeja bez maksas

Daudzevā

21. augustā pulksten 19.00
Daudzeses pagasta Daudzevas tirgus laukumā
Kārļa Kazāka dziesmu ugunskurs

Klātienē bez maksas
Piekļuve interneta tiešraidei par ziedojumiem (3-15 EUR pēc izvēles): ŠEIT

Staburagā

22. augustā pulksten 12.00
Vīgantes parka estrādē
Multimākslinieka Valda Atāla, dziesminieces Silvijas Silavas un ģitāristes Ilzes Gruntes tikšanās ar Sēlijas māksliniekiem, mūziķiem un dzejniekiem.

Ieeja bez maksas

22. augustā no pulksten 14.00 līdz 17.00 Vīgantes parkā
Ekskursijas gida pavadībā, Sēlijas mākslinieku plenēra izstāde Staburaga saieta namā un izbraucieni ar kuģīti “Vīgante”. Zivju degustācija un pikniks.

Sunākstē

22. augustā pulksten 17.00 Sunākstes parka estrādē
Dziesminieku Haralda Sīmaņa, Zanes Šmites un Ilzes Gruntes koncerts.

Ieeja bez maksas 

Jaunjelgavā

22. augustā pulksten 13.00 uz kuģīša “Balta kaza”
Antas Eņģeles koncerts

Klātienē ieejas maksa: 5 EUR
Biļetes: ŠEIT

22. augustā pulksten 14.00 Jaunjelgavas kultūras nama pagalmā
Jaunradīto dziesmu koncerts – konkurss 

Klātienē ieejas maksa: 3 EUR 
Piekļuve interneta tiešraidei par ziedojumiem (3-15 EUR pēc izvēles)
Biļetes: ŠEIT

22. augustā pulksten 16.00 Jaunjelgavas kultūras nama pagalmā
Austrasbērnu koncerts

Klātienē ieejas maksa: 3 EUR 
Piekļuve interneta tiešraidei par ziedojumiem (3-15 EUR pēc izvēles)
Biļetes: ŠEIT 

22. augustā pulksten 19.00 Jaunjelgavas Liepu parkā
Festivāla noslēgums – Latvijas dziesminieku lielkoncerts
Piedalās: Valdis Atāls, Kārlis Kazāks, Haralds Sīmanis, Ilze Grunte, Zane Šmite, Anta Eņģele, Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Uldis Ozols, Arnis Čakstiņš, Āris, Sandra, Gustavs Ziemeļi, Silvestrs Sīlis, Ēriks Loks, Horens Stalbe un Speiss, Elīza Znotiņa, Austrasbērni un daudzi citi, arī jaunie dziesminieki. Piedalīsies rakstniece Jana Egle, dzejnieks Valdis Vilcāns un citi.

Klātienē ieejas maksa: 3 EUR 
Piekļuve interneta tiešraidei par ziedojumiem (3-15 EUR pēc izvēles)

Biļetes: ŠEIT

Tiekamies augustā dziesmās, dzejā, mākslā un sirsnīgās sarunās Sēlijā!
Iepriekšējais
Nākamais raksts