musician left musician right
background

Top festivāla VĀRTI portreti

Festivāla rīkotāji ceļā uz ceturtajiem VĀRTIEM, kuri Ventspils novada augstākajā vietā – Popes kalnā – vērsies no 26. līdz 28. jūlijam, sagatavojuši pirmos videostāstus. Katrs no tiem vēsta par kādu cilvēku vai procesu, iepazīstinot VĀRTU apmeklētājus ar festivāla māksliniekiem un notikuma vietu.

“Lai arī joprojām ir grūti aptverams fakts, kā tik kultūrvēsturiski nozīmīga un ainaviski skaista vieta kā Pope daudzus gadus varēja palikt citu Ventspils novada pagastu ēnā, vienlaikus izjūtu dziļu pateicību, ka tieši mums ir lemts piedzīvot šo laiku,” stāsta viena no festivāla rīkotājām Ilze Meiere.

Dziesminiece, rakstniece Jana Egle: “Dziesminieks ar savu vienatnē radīto dziesmu iedvesmo popiņus saņemties, sapurināties, pieķerties un radīt, atjaunot, lepoties, pārstāvēt. Savukārt, Pope iedvesmo mūs dziedāt, krāt vārdus, pieskārienus, smaržas un bišu sanoņu, lai kaut kad to visu vienatnē atkal pārradītu un dotu atpakaļ, dotu tālāk. Un tā ir ar jebkuru kultūras jomu. Lielais atver mazo, un mazais iekustina lielo. Un vienmēr paliek noslēpums – kurā brīdī kurš ir lielais, kurš mazais, un kad, viens otru pāraugdami, tie mainās vietām.”

Pirmie portret-video pieejami festivāla mājas lapā www.festivalsvarti.lv, bet stāsta turpinājums līdz pat VĀRTIEM pavisam drīz būs skatāms kanālā RE:TV raidījumā “Ikdiena”.

Jau ziņots, ka šogad festivāls VĀRTI ieskandinās atjaunoto Popes estrādi – Ventspils novada dome, atsaukdamās iedzīvotāju iniciatīvai, skatītāju vietu un apkārtnes labiekārtošanā ieguldījusi teju 400 tūkstošus eiro. Festivālu atklās Latvijas dziesminieku lielkoncerts “Kalna stāsts”, jo tieši dziesminieki bija tie, kuri pirms trīs gadiem vēra pirmos VĀRTUS laika zoba nesaudzētajā estrādē. Ar koncertu “Piekūns skrien debesīs” klātesošos iepriecinās arī Ainars Mielavs, bet pusnaktī uz muzikālu mistēriju Popes vecajā pilskalnā aicinās Nils Īle ar grupu “Kanisaifa”.

Sestdien klausītājus turpinās iedvesmot dziesminieku radītā mūzika, bet pievakarē par kinoteātri pārtapušajā  muižas Zirgu stallī redzēsim Laimas Žurginas dokumentālo filmu “Kaza kāpa debesīs”. Vakarā Austrasbērnu autordziesmu un Imanta Kalniņa dziesmu lielkoncerts – “21. gadsimta spēka dziesmas”.

Svētdienas divos sajūtu ceļojumos klausītājus vedīs mūks Un Ryu ar japāņu flautu, bet notikumā “Laika šūpoles” satiksies Ievas Tālbergas mūzika un Maijas Kalniņas stāsts.

Festivālā VĀRTI savu dalību apstiprinājuši dziesminieki – Austrasbērni, Andris Akmentiņš, Haralds Sīmanis, Lorija Vuda, Reinis Jaunais, Zanda Štrausa, Laura un Dzintars Vītoli, Didzis Šķila un ritma grupa “Trans-cen-den-tālē”, Maija Kalniņa, Andžejs Beļevičs, Jana Egle, Inese Muižniece, Simona Rača, Jānis Rūcis, Silvestrs Sīlis, Maija Albāte, Elīza Znotiņa, Pēteris Narubins, Mikus Frišfelds,  Anta Eņģele, Ēriks Loks un citi.

Ieejas kartes iegādājamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā. Darbosies telšu pilsētiņa.

Festivālu atbalsta: Viesturs Tīle, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Ventspils novada dome, Liepājas Kultūras pārvalde, SIA “Kurekss”, z/s “Jāņlejas”, veikali “Mājai un Dārzam”, SIA “ARB Pope”, z/s “Bērziņi”, SIA “Bucher Municipal”, SIA “Molits”, Popes veikals “TOP”, Dana Dombrovska un “Kaikin”, kanāls RE:TV, SIA “Ventspils Radio”, Kurzemes Radio, Latvijas Radio, irliepaja.lv, liepajniekiem.lv, laikraksti “Diena”, “Kurzemes Vārds”, “Kurzemnieks”, “Talsu vēstis”, žurnāls “TAKA”.

 

Iepriekšējais
Nākamais raksts