musician left musician right
background

Šonedēļ aicina uz dziesminieku festivāla “Austrasdienas” trīs koncertiem Rīgā

Leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi jeb Austrasbērni šonedēļ aicina uz dziesminieku festivālu “Austrasdienas” Rīgā. Gaidāmi trīs koncerti: ceturtdienas vakarā Austrasbērnu sadziedāšanās Krišjāņa Barona muzejā, piektdien tautasdziesmu koncerts koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” un sestdienas vakarā Imanta Kalniņa 3. koncertprogramma Anglikāņu baznīcā.

“Austrasdienas” ir dziesminieku festivāls, kas radies, pateicoties dziesminiecei Austrai Pumpurei, un tas ik gadu joprojām pulcē lielu skaitu viņas sekotāju, draugu un domubiedru. Festivāla norises laiks (marts) pamatojams ar kalendāros 5. martā rakstīto vārdu – Austra. Pateicoties Austras Pumpures spilgtajai personībai, “Austrasdienas” nekad nav bijušas tikai vārda dienas svinības, bet gan īstens dziesminieku festivāls, sagaidot pavasari un svinot gaismu, svinot Austru.

Ceturtdien, 21. martā, pulksten 18.00 Austrasbērni gaidīs klausītājus un līdzi dziedātājus koncertā Krišjāņa Barona muzejā (Kr.Barona ielā 3, dz.5, 4. stāvā, kods: 5). Šis pasākums nodēvēts par sadziedāšanos, uzsverot, ka līdzdalīgs ir ikviens. Krišjāņa Barona muzejā, kam Austrasbērni ir pateicīgi par iknedēļas pulcēšanās telpām, skanēs gan latviešu tautasdziesmas, gan pa kādai Austrasbērnu pašu radītai dziesmai, gan arī Imanta Kalniņa dziesmas. Koncertu vadīs Simona Rača un Eduards Cauna. Ieejas maksa: 2.00 EUR. Biļetes būs iespējams iegādāties pasākuma dienā pirms koncerta muzeja telpās.

Piektdien, 22. martā, pulksten 19.00 Austrasbērni aicina uz tautasdziesmu koncertu koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12). Šogad šajā koncertā gaidāmas jaunas norises: gan sadziedāšanās, gan arī sadancošana! Koncerta pirmajā daļā Austrasbērni dalīsies ar sev tuvām un mīļām latviešu tautasdziesmām, savukārt, otrajā daļā etno kompānija “Zeidi” aicinās uz sadancošanos un Lielās dienas rotaļām! Koncertu vadīs Dace Circene. Ieejas maksa: 5.00 EUR. Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un šeit: https://www.bilesuparadize.lv/events/event/72022

Sestdien, 23. martā, pulksten 19.00 Anglikāņu baznīcā (Anglikāņu ielā 2) Austrasbērni izpildīs komponista Imanta Kalniņa 3. koncertprogrammu, ko Austra Pumpure sastādījusi un pirmoreiz publikai sniegusi 1984. gada 7. septembrī Rīgā, Nacionālā teātra Aktieru zālē. Šajā programmā klausītājiem būs iespēja baudīt tādas dziesmas kā “Aug sīka zālīte”, “Pīlādži”, “Balāde par balto kuģi”, “Mēness leitnants”, “Zilais putniņš”, “Fatamorgāna”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Kas labā roka kreisai ir” un daudzas citas. Koncertu vadīs Arnis Miltiņš un Simona Rača. Ieejas maksa: 5.00 EUR. Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un šeit: https://www.bilesuparadize.lv/events/event/72021

Koncertos piedalās Austrasbērni: Silvija Silava, Laine Ligere-Stengrevica, Agita Kaužēna, Arnis Miltiņš, Kristaps Sudmalis, Vita Krūmiņa, Vītolu ģimene, Simona Rača, Jānis Rūcis, Eduards Cauna, Guntars Gritāns, Rolands Naglis, Ilze Kovere, Dace Circene, Antra Piekalnīte, Andris Davidons, Matīss Vestmanis, Renāte Ķeire, Laura Vītola, Maija Ruicēna, Sanita Stepena, Aina Kivilande, Dace Nesenberga, Antra Vēvere, Roberts Zonīs un citi.

“Austrasdienu” koncertus Rīgā rīko Austras biedrība, atbalsta Rīgas dome, koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga”, Anglikāņu baznīca un Kr.Barona muzejs.

Pasākumi tiek fotografēti un filmēti. Foto un video materiāli tiks izmantoti pasākumu publicitātei (interneta sociālajos tīklos, medijos un citviet).

Iepriekšējais
Nākamais raksts