musician left musician right
background

Ieva Akuratere un Ilze Grunte aizsāk dziesminieku koncertu ciklu Latvijas 1. rokkafejnīcā

Šo ceturtdien, 11. oktobrī, pulksten 19.00 ar Ievas Akurateres un Ilzes Gruntes koncertu Latvijas 1. Rokkafejnīcā Rīgā Austras biedrība aizsāk dziesminieku koncertu sēriju, kas, aicinot ziedot “Austras istabas” izveidei un labiekārtošanai Liepājā, stāsta par leģendārās dziesminieces Austras Pumpures mantojumu un turpināšanos dziesmā un cilvēkos.

Šā gada 26. aprīlī Ieva Akuratere un Ilze Grunte aizsāka kultūras pasākumu programmu jaunizveidotajā radošajā telpā “Austras istaba” Liepājā, un tagad likumsakarīgi – arī šo koncertu sēriju Rīgā. Ieva Akuratere ir viena no pirmajiem Austrasbērniem, kura, savulaik būdama Liepājas teātra aktrise, sāka dziedāt un uzstāties kopā ar Austru Pumpuri viņas pirmajos koncertos.

Ieva Akuratere stāsta: “Liepājas teātrī pie režisora Oļģerta Krodera mācījos aktrises profesiju un pie Austras Pumpures – muzicēšanu, klausīšanos, saprašanu un dziedāšanu. Austriņa ir bijusi man tuva kā garīgā māmiņa. Viņa gribēja, lai cilvēkus apgaro dziesmu cēlais spēks un mācīja patiesumu, vienkāršību un cilvēcīgumu. Prieks, ka ir radīta tāda sakrāla vieta – Austras istaba, kurā viss turpinās, kur Austras mantojumu tālāk skandina viņas bērni, mazbērni un sekotāji. Arī Rīgā, 11. oktobrī, mēs abas ar ģitāristi Ilzi Grunti muzicēsim, ar mīlestību Austriņas mantojumu daudzinot.”

Koncertprogrammā skanēs gan Imanta Kalniņa dziesmas, gan citu autoru kompozīcijas. Ieeja atvērta ikvienam klausītājam.

Radošā telpa “Austras istaba” atrodas mākslas galerijas “Romas dārzs” pagrabstāva telpās, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis “Austras istabai”, Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā, reizē arī apkopojot informāciju par dziesminieku tradīciju un aktualitātēm Latvijā. “Austras istaba” tika atklāta šā gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.

Dziesminieku koncertus Rīgā rīko Austras biedrība sadarbībā ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu, atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Ieeja par ziedojumiem Austras biedrībai “Austras istabas” izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam.

Iepriekšējais
Nākamais raksts