musician left musician right
background

Rīgas svētkus Grīziņkalnā ieskandinās Imanta Kalniņa dziesmas

Rīgas svētkos šo piektdien, 17. augusta vakarā, no pulksten 19.00 līdz 22.00 Austras biedrība aicina būt kopā ar tautā iemīļotā komponista Imanta Kalniņa dziesmām komponista bērnības atmiņu piepildītajā Grīziņkalnā. Savulaik Zvaigžņu ielā atradās Kalniņu ģimenes mājvieta un skaisti kopts pagalms, kur starp dažādiem augiem ziedēja arī akācijas. Lai arī ēkas vairs nav un apkārtne mainījusies, pagātne saplūst ar tagadni un viss notikušais saglabājas tepat – atmiņās, apziņā un mūzikā.

Imanta Kalniņa dziesmu vakara sākumā no pulksten 19.00 dziedās Austras Pumpures audzēkņi un darba turpinātāji Austrasbērni, kuri šovasar, kopā pavadot vienu radošu mācību nedēļu Ventspils novada Popē, Kristīnes Locikas vadībā sagatavoja īpašu koncertprogrammu. Rīgā pirmoreiz Austrasbērnu aranžējumā izskanēs dziesmas “Vēl es”, “Edītes dziesma” un “Uzdāvini man”. Mazāk dzirdētās Imanta Kalniņa dziesmas “Dažreiz”, “Silts vilnis pieceļas un nāk” izpildīs Anta Eņģele, bet Arnis Miltiņš un Laima Miltiņa dziedās visiem pazīstamos Imanta Kalniņa dziesmu duetus: “Smilšu rausis” un “Kad vēji kalnos rāpjas”.

Savu programmu šim vakaram gatavo arī Ieva Akuratere un Ilze Grunte – “Betas dziesmiņa”, “Romantika” un “Atspulgs” izskanēs ļoti smalkā mūziķu interpretācijā.

Pasākuma īpašie viesi – Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis – uzstāsies koncerta vidus daļā un izpildīs dziesmas “Es redzēju sapnī“, “Zelta haizivs” un citus Imanta Kalniņa hītus.

Vakara noslēgumā no pulksten 21.00 klātesošos priecēs Marts Kristiāns Kalniņš un grupa “Autobuss debesīs”. Grupas izpildījumā dzirdēsim “Sitiet bungas”, “Ir tikai tveice”, “Jautra dziesmiņa”, “Ar straumēm uz jūru” un citas labi pazīstamas melodijas.

Dziesmu vakaru vadīs un arī sev tuvās Imanta Kalniņa dziesmas izpildīs dziesminieks Goran Gora.

Grīziņkalna nogāzē piektdienas vakarā tiks izveidota speciāla brīvdabas estrāde ar soliņiem, tomēr apmeklētājiem lūgums paņemt līdzi savas sedziņas sēdēšanai zālē un arī lietus mētelīšus. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties “Austras dziesmu burtnīcas” ar Imanta Kalniņa dziesmu notīm un CD. Apmeklētājus gaidīs dažādu gardu ēdienu un dzērienu tirgotāji, kas blakus norisei vietai ierīkos vasaras kafejnīcas. Ieeja pasākumā bez maksas.

Vislabāk Grīziņkalna parkā varēsiet nokļūt ar 3. vai 6. autobusu, 1. tramvaju vai 13., 18. un 23. trolejbusu.

Uz tikšanos Imanta Kalniņa dziesmās!

Iepriekšējais
Nākamais raksts