musician left musician right
background

Šonedēļ Austrasdienas skanēs Rīgā

Šajā nedēļas nogalē, pavasara saulgriežos, Rīgā notiks ikgadējie dziesminieku svētki “Austrasdienas”. Austra Pumpure un austrasbērni aicina uz koncertiem 19. martā plkst. 17.00 Anglikāņu baznīcā un plkst. 21.00 kafejnīcā “TAKA”, kā arī 20. martā plkst. 13.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”. Austrasdienas ir dziesminieku mūzikas piesātināts laiks, kad leģendārā dziesminiece Austra Pumpure kopā pulcē austrasbērnus, domubiedrus, latviešu dziesminiekus, lai mūzikā stāstītu par to, kas būtisks un aktuāls šodien un kas nemainīgi vērtīgs cauri laikmetu griežiem. Austrasbērni no visas Latvijas ierodas sveikt savu garīgo mammu un dzīves skolotāju Austru, dāvinot viņai un klausītājiem sev tuvās un mīļās Imanta Kalniņa un arī pašsacerētās dziesmas. Šiem svētkiem raksturīga sirsnīga saruna ar klausītājiem, viegls satraukums un īpaša atbildības sajūta dziesminiekiem. Austrasdienās neiztikt arī bez necerēti sagaidītiem dziesminiekiem – pārsteigumiem.

Kā ierasts, pirmie Austrasdienu koncerti notika marta sākumā Liepājā, kur skatītāju pārpildītās zālēs svētki šogad iesākti īpaši skanīgi ar dziesmām vairāku stundu garumā. Rīgā Austra Pumpure turpinās svinības “Pusgadsimts kopā ar ImKas dziesmu”, jo tieši šāds laika posms ir pagājis dzīvojot un dzīvi dziedot komponista dziesmās. Koncertā Anglikāņu baznīcā (Pils ielā 11) Austra un austrasbērni veidos koncertprogrammu, dāvinot publikai gan sev mīļās Imanta Kalniņa dziesmas, gan arī savas autordziesmas. Savukārt vakarpusē kafejnīcā “Taka” (Miera ielā 10) notiks lielā austrasbērnu sadziedāšanās kopā ar dziesminieku Uldi Ozolu, bet svētdien austrasbērnu saime satiksies koka ēku renovāciju centrā “Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12), lai ar latviešu tautasdziesmām ieskandinātu pavasara saulgriežus.

Šogad Austrasdienās Rīgā koncertos piedalīsies Austra Pumpure, Arnis Miltiņš, Agita Kaužēna, Uldis Ozols, Vita Krūmiņa, Andris Mičulis, Kristīne Sudmale-Locika, Uldis Kākulis, Zane Šmite, Kristaps Sudmalis, Elīna Līce, Ēriks Pozemkovskis, Inese Sērdiene, Jānis Rūcis, Ilze Kovere, Simona Tomase un citi. Ieejas maksa koncertos Anglikāņu baznīcā un koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” – katrā 5 EUR. Biļetes iespējams iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Sadziedāšanās kafejnīcā “Taka” bez maksas.

Rīko Austras biedrība, atbalsta Rīgas dome un koncertu norises vietu pārstāvji. Plašāka informācija mājas lapā www.austrasbiedriba.lv un sociālajos tīklos.

Iepriekšējais
Nākamais raksts