musician left musician right
background

Austra Pumpure un austrasbērni aicina uz dziesminieku svētkiem – Austrasdienas 2016

Tuvojoties pavasarim un svinot gaismas atgriešanos, martā dziesminiece Austra Pumpure un austrasbērni aicina uz ikgadējiem dziesminieku svētkiem “Austrasdienas”. Šogad klausītāji mīļi gaidīti koncertos gan Liepājā, gan Rīgā. Pirmie koncerti gaidāmi jau šajā nedēļas nogalē, 5. un 6. martā, Liepājā.Austrasdienas, tas ir laiks, kad Liepājā no malu malām pulcējas ļaudis ar ģitārām rokās un savu dziesmu dvēselē, lai dotos pie savas ģitāras un dzīves skolotājas, garīgās mammas Austras un (reizēm par spīti viņai pašai) sveiktu viņu vārda dienā. Pati Austra Pumpure gan aicina Austrasdienas uztvert kā kopā svinamus svētkus dziesminiekiem – pievienoties var ikviens!

Liepājā Austrasdienas šogad aizsāksies ar koncertu 5. martā plkst. 14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē, kur Austra Pumpure un austrasbērni izpildīs sev mīļās un tuvās komponista Imanta Kalniņa dziesmas. Šogad dziesminiece, kā pati stāsta, svin savu pus gadsimtu kopā ar ImKas dziesmu, jo tieši tik ilgs laiks pagājis dzīvojot un dzīvi dziedot komponista dziesmās. Savukārt sestdienas vakarā plkst. 18.00 satikšanās dziesmās turpināsies kafejnīcā “Kursas Putni”, Friča Brīvzemnieka ielā 28, kur skanēs gan austrasbērnu radītās, gan dažādos laikos iemīļotās citu autoru dziesmas. Svētdienā, 6. martā plkst. 14.00, sadziedāšanās turpināsies folkloras centrā “Namīns”, kur kopā dziedāsim latviešu tautasdziesmas.

Liepājā koncertos piedalīsies dažādu paaudžu austrasbērni – Kristīne Sudmale-Locika, Uldis Ozols, Iveta Gailiša, Simona Tomase, Inese Sērdiene, Renāte Ķeire, Anna Rozenblate, Jānis Rūcis, Aleksandrs Krasavins, Roberts Dinters, Valdis Skarevičs un daudzi citi. Ciemos gaidāmi arī rīdzinieki – Arnis Miltiņš, Ilze Kovere, Ēriks Pozemkovskis un citi. Patīkami muzikāli sveicieni gaidāmi no diriģentes Guntas Vites vadītā Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vokālā ansambļa “Liedags”, arī no austrasbērna Ivetas Loginas vadītās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu un jauniešu vokālās studijas “Pērlītes”, kā arī no Solveigas Pētersones un folkloras kopas “Ķocis”.

Kad “Austrasdienas” Liepājā būs labi ieskandinātas, Austras un austrasbērnu dziedošā karavāna dosies tālāk uz galvaspilsētu, kur arī sniegs trīs koncertus: 19. martā plkst. 17.00 Anglikāņu baznīcā (Pils ielā 11) skanēs Imanta Kalniņa dziesmu programma, bet plkst. 21.00 kafejnīcā “TAKA” (Miera ielā 10) notiks Austrasdienu sadziedāšanās kopā ar Uldi Ozolu. Savukārt 20. martā plkst. 13.00 koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12) zālē skanēs latviešu tautasdziesmas.

Ieeja koncertos Liepājā bez maksas, Rīgā – biļetes (5 EUR) iespējams iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv .

Pasākumus rīko Austra Pumpure un Austras biedrība, sadarbībā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centru un minēto koncertu norises vietu pārstāvjiem.

Iepriekšējais
Nākamais raksts