musician left musician right
background

Koncerts Allažos cikla “Pavasara dziesma” ietvaros

21.jūnijā plkst. 14.00 Allažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Stīveros) koncertē dziesminieks Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), jaunās dziedātājas Kristīne Ērmane no Allažiem un Santija Laizāne no Mores, kurai palīdzēs Jānis Pastars.

Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora) – “Pavasaris ir laiks, kad pamostas daba, mostas ziemas miegā aizsapņojušies stāsti un mostas jaunas apņemšanās. Arī man šis laiks aizrit aktīvā darbā. Deviņu gadu laikā, kopš esmu sevi pieteicis uz Latvijas mūzikas skatuves, izdoti trīs albumi angļu valodā un koncertēts vairāk nekā desmit valstīs.

Tomēr topošais albums, kas tiks izdots šī gada septembrī būs īpašs – tas būs pirmais Goran Gora ieraksts latviski – visu dziesmu vārdu autors ir leģendārais dzejnieks Knuts Skujenieks, un likumsakarīgi ierakstam dots pavisam pavasarīgs nosaukums – “Mosties”. Līdzās pazīstamākajiem skaņdarbiem, arī dziesmas no topošā albuma skanēs Allažu luterāņu baznīcā.”

Kristīne Ērmane – “Pašmācības ceļā mācos spēlēt ģitāru, rakstu dziesmas. Šogad beidzu Siguldas Valsts ģimnāziju un beidzot varu atvēlēt vairāk laika savai radošajai pusei. Esmu apņēmusies dzīvē sekot savai sirdij, nodarboties ar to, ko mīlu un iedvesmot citus. Ja ko daru, daru no sirds. Dziedot, nebaidos dziesmas vēstījumu parādīt ar emocijām, jo tieši tas ir vajadzīgs mūsdienu steidzīgajam cilvēkam. Piekrītu teicienam “Ja vēlies teikt ko sliktu, nesaki neko”. Eju ar mērķi, lai pasaulē vairotos labais un mazinātos sliktais”.

Santija Laizāne – “Jūnijs man saistās ar Jāņiem. Jo īpaši ar zāles smaržu un vainaga pīšanu ne vien sev, bet arī vectēvam Jānim. Man ļoti patīk dziedāt uz muzicēt kopā ar saviem draugiem”.

Projekts tiek īstenots Siguldas novadā sadarbojoties Allažu pagasta Tautas namam, Allažu  luteriskās baznīcas draudzei un Austras biedrībai (www.austrasbiedriba.lv), mērķtiecīgi iesaistot Latvijā jau zināmus un jaunus dziesminiekus.

Allažu luterāņu baznīca ir unikāls arhitektūras piemineklis. Tā celta 1926. gadā pēc arhitekta P.Kundziņa projekta, baznīcas apdarē izmantots Allažu šūnakmens.
Pateicoties Siguldas novada pašvaldības atbalstam ieeja koncertā bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Allažu pagasta Tautas nama vadītāja
Gunta Rudze

Iepriekšējais
Nākamais raksts