musician left musician right
background

Līgosim Dzegužkalnā!

Īsta tradicionāla latviska līgošana un danči līdz rīta gaismai jau piekto gadu Rīgā 23. jūnijā norisināsies Dzegužkalnā – augstākajā Rīgas kalnā un senākajā Jāņu svinēšanas vietā Rīgā.

Svētku svinības ar godu vietas pušķošanu, svētības un veselības vēlējumiem pulksten 20.00 Dzegužkalna parka estrādē atklās Jāņu māte Zoja Heimrāte un Jāņu tēvs Edgars Lipors kopā ar „Hāgenskalna muzikantiem”. Ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis tiks aicināts pušķoties, darinot savu Jāņu vainagu vai iegādāties to zāļu tirdziņā.

Līdz ar Jāņa tēva vara taures skaņām pulksten 20.30 uz skatuves kāps atjautīgās un atraktīvās „Atštaukas” no Liepājas, kuras apdziedās Jāņa māti, Jāņa tēvu, kā arī sanākušos rīdziniekus un Rīgas viesus. Šoreiz īpaši tiks godā celtas Rucavas puses dziesmas, kuras savā dziesmu pūrā cītīgi glabājusi Austra Pumpure.

Pulksten 22.00 Jāņa tēvs un Jāņa māte visus līgotājus aicinās uz goda apli, gājienu un uguns iedegšanas rituālu. Ar līgo dziesmām kalnā pavadīsim sauli un, ziedojot pērnos Jāņu vainagus, iedegsim Jāņu pūdeli un lielo ugunskuru. Pulksten 22.30 kopīga Līgotņu dziedāšana estrādē turpināsies ar Ilgu Reiznieci un postfolkloras grupu „Iļģi”. Savukārt pulksten 23.00 sāksies lielā latviešu danču tūre, kurā visiem klātesošajiem dančus spēlēs, rādīs un mācīs Valdis Putniņš un Rīgas Danču kluba jaunieši.

Pēc pusnakts Jāņu sumināšanas pulksten 00.30 uz skatuves tiks aicināts „Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris” un pulksten 02.30 Kristīne Kārkle-Puriņa un grupa „Folkvakars”, kuri spēlēs jautrus dančus līdz pat saullēktam. Jāņu nakti negulēsim: zīlēsim nākotni, ieklausīsimies atjautīgos ticējumos un līksmosim līdz rītam, kad kopīgi sauksim sauli Dzegužkalna virsotnē.

Atcerēsimies līdzi paņemt sedziņas ērtai sēdēšanai Dzegužkalna zaļajā pakalnē, odu zāles drošībai un lietus mētelīti katram gadījumam. Droši ņemiet līdzi savus sarūpētos gardumus, bet iegādāties dažādus lauku labumus varēsiet arī uz vietas.

Vislabāk uz Dzegužkalnu var nokļūt ar 3. autobusu (braucot līdz pieturai “Dzegužkalns”) vai arī ar 5. tramvaju (braucot līdz pieturai “Buļļu iela”). Sabiedriskais transports 23. un 24. jūnijā Rīgā ir bez maksas.

Līgo svētkus rīko Austras biedrība, atbalsta Rīgas dome. Ieeja bez maksas.

Seko pasākumam arī Facebook un Draugiem.lv!

Iepriekšējais
Nākamais raksts