musician left musician right
background

Austras Pumpures jubilejas koncerti

Austras Pumpures mūžs ir dziesma, tās cilvēcība un mīlestība. Vai skan ziņģes, vai tautasdziesmas, vai Imanta Kalniņa, vai austrasbērnu radītās dziesmas – tās uzrunā, atveldzē, mierina un iedvesmo ar savu vienkāršo un tīro patiesumu. Novembris ir Austras Pumpures svētku mēnesis, tādēļ no 26. novembra līdz 13. decembrim ikvienam būs iespēja pateikt savu paldies Austrai Pumpurei kādā no septiņiem jubilejas koncertiem Liepājā, kur dziesmā tiksies jubilāre, laikabiedri, austrasbērni un viesi.

Pirmais koncerts „Dziesmiņa mana, Ziņģīte mana” notiks 26. novembrī, dienā, kad Austra Pumpure svin savu 85 gadu jubileju. Plkst. 15.00 folkloras centrā „Namīns” (Bāriņu ielā 32) dziesminiece muzicēs kopā ar laikabiedriem. Piedalīsies tādi ansambļi kā „Atštaukas”, „Aspazijas”, „Pīlādzis”, „Kurzemīte” u.c.

Austras Pumpures fenomens ir ne tikai viņas dziedātā dziesma, bet arī tās spēja dot iedvesmu radīt. Pateicoties dziesminieces sirsnībai un cilvēcībai, ap viņu jau gadiem pulcējas cilvēki, kas vēlas viņai līdzdziedāt un izteikt sevi savās dziesmās. Austras Pumpures audzēkņus ierasts dēvēt par austrasbērniem, un tā ir vesela kopiena jeb liela Austras mīlestības ģimene. Arī šajā jubilejas reizē austrasbērni vēlas dāvāt savas dziesmas Austrai. 28. novembrī plkst. 19.00 kafejnīcā „Darbnīca” (Lielā ielā 8) savās dziesmās dalīsies Uldis Ozols, viņam pievienosies gan jubilāre, gan citi austrasbērni. Savukārt, 30. novembrī plkst. 19.00 austrasbērns Kristīne Sudmale-Locika aicina uz koncertu „Notici” Liepājas Sv.Dominika klosterī (Jelgavas ielā 17). Koncertā piedalās arī Kristaps Sudmalis, Jēkabs Lociks, Gustavs Voldemārs Lociks un Āris Burkins.

Austras Pumpures dziedātajām dziesmām pamatā ir vārds un tajā ieliktais stāsts, tādēļ likumsakarīgi, ka dziesminiecei veidojusies laba sadarbība ar dzejniekiem, kas savā dzejā ievij savu laikmetu, mīlestību un spēku. Viens no tādiem ir dzejnieks Māris Čaklais, ar kuru kopā savulaik Austra veidojusi koncertus un kurš veltījis Austrai ne vienu vien dzejas rindu. Koncertā „Saknes jau vējš neizplēš” 5. decembrī plkst. 18.00 bibliotēkā „Vecliepājas Rūķis” (Malkas ielā 4, ieeja no LCZ bibliotēkas pagalma, 3. stāvā) Austra Pumpure un austrasbērni – Kristīne Sudmale-Locika, Inese Sērdiene, Kristaps Sudmalis, Uldis Ozols – izpildīs Imanta Kalniņa, Ērika Ķiģeļa, Andra Kārkliņa u.c. dziesmas ar Māra Čaklā vārdiem. Dzeju lasīs Agnese Ose.

Austras un austrasbērnu lielā sadziedāšanās notiks 7. un 8. decembrī, kad Liepājā dziesmā sveikt Austru ieradīsies arīdzan austrasbērni no Rīgas. Sestdienā, 7. decembrī plkst. 15.00 BJC „Vaduguns” (Kungu ielā 7) zālē ikviens mīļi aicināts uz koncertu „Tas notika sen, ļoti sen…”. Skanēs Imanta Kalniņa un austrasbērnu radītās dziesmas. Savukārt 8. decembrī plkst. 13.00 folkloras centrā „Namīns” notiks koncerts „Mana tautasdziesma”.

Austras Pumpures jubilejas koncertu noslēguma pasākumā risināsim stāstu par Austras dziesmu pasaulē. 13. decembrī plkst. 17.00 koncertā „Es ar savu ģitāri staigāju pa pasauli” Liepājas Vācu-latviešu tikšanās centrā (Stendera ielā 5, 1. stāvā) skanēs dziesmas latviešu, vācu, krievu, latīņu, franču un esperanto valodā.

Visos koncertos būs klātesoša pati jubilāre un austrasbērni. Dziesminiecei un Goda liepājniecei Austrai Pumpurei lielākā dāvana ir dziesma, tādēļ svinēsim dziesmā!

Ieeja koncertos bez maksas.

Koncertus rīko „Austras biedrība” sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi, Liepājas BJC struktūrvienību „Vaduguns”, folkloras centru „Namīns”, kafejnīcu „Darbnīca”, Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku un Liepājas Vācu-latviešu tikšanās centru.

Iepriekšējais
Nākamais raksts