musician left musician right
background

IĻĢI pirmo reizi muzicēs uz skatuves Daugavā pie LIEPKALNIEM

Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi, starptautiski visatzītākā mūsu zemes world music grupa IĻĢI sagaidīja savu 31. dzimšanas dienu ar patīkamiem pārsteigumiem: tika saņemta Latvijas Mūzikas ierakstu gada balva nominācijā “Labākais tautas mūzikas albums” par jaunāko albumu “Tur saulīte pērties gāja”.

Albumu prestižajā WMCE (World Music Charts Europe) aptaujā 50 mūzikas apskatnieki aprīlī iebalsojuši 4. vietā. Šī ir jau trešā reize, kad Eiropas prestižākajā Pasaules mūzikas aptaujā iekļūst Iļģu radītā mūzika. 2003. gada novembrī albums „Kaza Kāpa Debesīs” ieņēma 17.vietu, bet 2006. gadā “Ne uz vienu dienu” nokļuva pat saraksta otrajā vietā, uzturoties topā 4 mēnešus.

Šogad IĻĢI Ilgas Reiznieces vadībā uzsākuši īpašu koncertu ciklu ģimenēm. Šāds vasaras ieskandināšanas koncerts gaidāms arī Pļaviņu novada LIEPKALNOS 1. jūnijā plkst. 19.00. Pirmo reizi IĻĢI muzicēs uz skatuves Daugavā, tāpēc koncerta apmeklētājiem līdzi jāņem spilveni vai segas sēdēšanai zālītē. IĻĢU interpretācija ir latviešu tautasdziesmu mūsdienīgs tulkojums, kas spēj uzrunāt, ieinteresēt un aizraut arī tos cilvēkus, kas līdz šim nav klausījušies etnomūziku.

IĻĢU koncerts būs 2 vai pat 3 daļās. Skanēs latviešu tautasdziesmas un instrumentālās kompozīcijas: „Upe saka”, „Aiz upītes meitas dzieda”, „Šķērsu dienu”, „Sēju vēju”, „Šķiratiesi zosu pulki”, „Seši mazi bundzenieki” un citas. Enerģiska un enerģētiska mūzika; priecīga un dzīvesprieku raisoša. Katrā daļā būs īpašas dziesmas mazajiem klausītājiem (ar līdzi darbošanos). IĻGIEM šoreiz palīdzēs Kokneses spēlmaņu grupa SKUTELNIEKI. Ja sapulcēsies lustīgi skatītāji, koncerts beigsies ar dančiem.

Tiekamies Bērnu aizsardzības un ģimenes dienā 1. jūnijā plkst. 19.00 Klintaines pagasta LIEPKALNOS. Pavadīsim kopīgi brīnišķīgu rotaļu, dziesmu un danču vakaru!

Biļetes uz pasākumu var iegādāties BIĻEŠU PARADĪZES kasēs. Ieejas maksa 3 Ls, pensionāriem 2 Ls, bērniem līdz 12 gadiem ieeja brīva.

Svētkus rīko SIA LIEPKALNI, atbalsta AUSTRAS BIEDRĪBA, KLINTAINES DZIRNAS, SIA STABURAGS, SIA AA MEŽMALAS, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejs KALNA ZIEDI.

Iepriekšējais
Nākamais raksts