musician left musician right
background

Mikus Straume dziesmu vakarā

Ir dziesminieki, kuru daiļradi var droši salīdzināt ar tēlotājmākslu. Viņu dziesmas ir kā mazliet sirreālas gleznas. Koncerti – galerija, pastaigā, pa kuru klausītājs/skatītājs izstaigā veselu dzīves ceļu, emociju gammu, kuras skaņās pazūd laiks, ir tikai šeit un tagad, ir tikai bezgalīgi plaša skaņu un vārdu straume. Galerijas gleznas nav statiski ierāmētas, tās saplūst viena ar otru, un klātbūtnes sajūta saplūšanas procesā ir tik dzīva un paliekoša, līdzdalība tik paņemoša, ka tuvinās meditācijas seansa noskaņai.

Tādas sajūtas pārņem ikreiz, kad uz skatuves ir dziesminieks Mikus Straume. 6. jūnijā plkst. 19.00 Latvijas 1. Rokkafejnīcas „Reiterna nams” mazajā zālē (Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4) kārtējā dziesmu vakarā Mikus Straume mūs aicinās savas pasaules apceļošanas piedzīvojumā.

Pats Mikus par savām dziesmām saka tā: „Tās vienkārši ir, un vien ar savu būšanu aicina būt uzklausītām, kaut uz to arī nebūt nepretendē. Tādēļ ar tīru sirdsapziņu varu apgalvot, ka būtnes, kurām arī rodas saistošs tas, kas man, spēlējot instrumentu un dziedot izpildās, ir mani draugi, jo draugs jau ir tik vien kā tas, ko satiekot tu jūti kā saticis daudz ko no sevis (jau apzinātu vai vēl ne). Un pēkšņi, tik patiesi izklausās tik šķietami pretrunīgie vārdi,  ka Tevi satiekot ir sajūta, ka satieku Sevi, sevi nesatiekot. Sevi, sevi nesatiekot, visbiežāk satieku, kad izpildot vārdiski melodiskās kompozīcijas pats kļūstu tām viskvēlākais klausītājs. Ar to pietiek, bet, ja kāds vēl rod sevī vēlmi piebiedrot savu klātbūtni dziesmu vibrācijām, par iespēju šajā rezonansē būt un atrasties kļūstu divtik pateicīgs.”
Tiekamies dziesmā.
Ieeja – ziedojums.
Iepriekšējais
Nākamais raksts