musician left musician right
background

Dziesmu vakars “Vārds jaunajiem”

Trešdien, 30. maijā plkst. 19.00 uz dziesmu vakaru Latvijas 1. Rokkafejnīcā Reiterna namā aicina jaunie dziesminieki.

Pirmais folkmūzikas festivāls notika Jelgavā 1986. gadā, bet pirmais LLU Studentu folkmūzikas festivāls 1990. gadā. Vairāk nekā 20 gadu laikā ir izauguši vairāki mūziķi, kas šodien naudu pelna ar šo nodarbošanos vien. Viņi nebaidījās kāpt uz skatuves un dziedāt to, kas viņiem rada prieku, sāpes vai vienkārši to, par ko gribēja parunāt. Tie bija pirmie festivāli, pirmās kopā būšana ar savējiem. Tradīcijas tiek saglabātas, un arī tagad mums ir iespējas būt kopā dziesmā, viena šāda iespēja būs šis trešdienas vakars.

Jauno dziesminieku vakarā „Vārds jaunajiem” Latvijas 1. Rokkafejnīcā Reiterna namā Mārstaļu ielā 2/4 ar savām oriģināldziesmām klausītājus priecēs plašākai publikai vēl nedzirdēti mākslinieki, tādi kā: Elīna Starķe, Paula Āboliņa Ābola, Arians Seviško, Matīss Skrabelis, Jānis Cirvelis, Andris Diržininskas, Justīne Šteina un Baiba Dēķena. Katram no viņiem ir ko teikt, un viņi savu vēstījumu ietvers dziesmā. Pasākumu vadīs Latvijas Kultūras koledžas studentes un jaunās dziesminieces Rūta Ķergalve un Endija Štāle. Jaunie dziesminieki dos vārdu jaunajiem dziesminiekiem.

Lai turpinātos viss, kas bijis, kas kopā saturējis mūsu tautu, mums ir jādod ceļš jaunajiem. Kas zina, varbūt pēc 20 gadiem mēs stāvēsim garā rindā, lai dzirdētu viņus atkal un, lai sajustu maģisko kopābūšanas sajūtu.

Ieeja – ziedojums.

Dziesmu vakari – latviešu dziesminieku tikšanās ar klausītājiem – notiek katru trešdienu plkst. 19.00 Latvijas 1. Rokkafejnīcas mazajā zālē Reiterna namā (Mārstaļu ielā 2/4).

Dziesmu vakarus rīko Latvijas Mūzikas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu (www.rockcafe.lv) un SIA RJK. Informatīvi atbalsta Austras biedrība (www.austrasbiedriba.lv).

Informāciju sagatavoja
Rūta Kergalve, mob. 29182848
Endija Štāle, mob. 26985596

Iepriekšējais
Nākamais raksts