musician left musician right
background

Izdziedāt vārdus nepateiktos…

Trešdien, 2. martā plkst. 18 Saules muzeja pagrabiņā (Kungu ielā 1, ieeja no Rātslaukuma) dziesmu vakarā ar klausītājiem tiekas dziesminieks Egons Pičners:

“Tu dzimis vējos – tevī vēji dzied
Un tā kā vējam tev nav sākuma un malas
Kad pierimst vējš – tas nenozīmē gals
Tā dabā sākas
jaunas vētras
atnākšana”

Egona pirmie soļi mūzikā droši likti jau sešu gadu vecumā, kad radusies vēlēšanās spēlēt ģitāru. Tā kā tobrīd veikalā ģitāru nebija, tad tās vietā nopirka vijoli. Vēlāk gan nākusi skaidrība, ka vijole tomēr nav tas lolotais mūzikas instruments, tomēr ieguldītie līdzekļi bija jāatstrādā. Tā nu Egons piecus gadus mūzikas skolā sūri atstrādāja savas bērnības kļūdas. Ģitāra, kas apgūta pašmācības ceļā, Egona rokās nonāca pusaudža gados.

Astoņu gadu vecumā Egonam radās vēlme sacerēt savu dziesmu, tādēļ uz nošu papīra, kā nu mācējis, uzrakstījis dažādas notis un savu dziesmu nosaucis „Četri netīri krekli”. Sagadījās, ka pirms gada bija tapusi filma „Četri balti krekli”, un kāds saskatīja plaģiātu nosaukumā… Šis pārmetums Egonu uz ilgiem laikiem izslēdza no aktīvo komponistu loka. Divdesmit piecu gadu vecumā dziesminieks mēģināja vēlreiz un sakomponēja pavadījumu O.Vācieša dzejolim „Sudrabā”. Pēc dažām nedēļām Egons šīs dzejas rindas izdzirdējis radio. Kāds jau atkal viņu bija apsteidzis… Tad Egons nolēma, ka visu darīs pats. Viņš savām dziesmām ir gan vārdu, gan mūzikas autors.

Savu mūziku Egons raksturo kā sarunu, kurā svarīgākais ir patiesums. Egons: „Mēs visi esam dziesminieki. Kad runājam patiesību. Dažiem izdodas to labāk pateikt, un viņus vairāk klausās.”

Egons vairākus gadus piedalījies folkmūzikas sarīkojumos Jelgavā, Cēsīs, Tukumā un citviet Latvijā, kā arī regulāri Mākslas un mūzikas festivāla „Bildes” folkkoncertā. Arī Saules muzeja telpas dziesminieks jau iepazinis šī gada sākumā dziesmu vakaros „Dziesmas Saulei” un „Ar brīvības dziesmu uz barikādēm”. Visbiežāk Egons savas dziesmas izpilda viens. Agrāk viņš nereti spēlējis kopā ar Gati Vanagu, bet tagad dažreiz, arī dziesmu vakarā 2. martā, viņš dziedās kopā ar Uldi Kākuli.

Uldis: „Egons ir sirds un iedvesmas cilvēks, tāpat kā viņa mūzika – iedvesmas brīdis. Viņš ir nenormāli radošs, mērķtiecīgs, ļoti uzticams un līdzjūtīgs. Viens no pasaules lāpītājiem. Pats viņš uzskata, ka ir cinisks, bet viņa cinisms ir ļoti nosacīts.”

Ieeja par ziedojumiem. Aicināti visi interesenti.

Iepriekšējais
Nākamais raksts