musician left musician right
background

AUSTRAS DIENAS 2011

Lai gan pavasara tuvošanos atkal nomācis lielais sals un sniegs, tas, ka no malu malām uz Rīgu atkal kopā tiek aicināti Austrasbērni, dziesminieki un klausītāji, liecina, ka dziedošais pavasaris un gadskārtējās «Austras dienas» nav vairs tālu!

Šoreiz tiksimies Anglikāņu baznīcā, kur 5. martā plkst. 14 skanēs programma bērniem un viņu vecākiem «Mīļdziesmiņas», bet plkst. 18 «Vakara folkkoncertā» klausīsimies un dziedāsim līdzi Imanta Kalniņa, Austrasbērnu un citu autoru sacerētās dziesmas. Svētdien, 6. martā plkst. 14 pulcēsimies Saules muzejā koncertā «Mana tautasdziesma». Tā būs jauka sadziedāšanās, kurā savu dziesmu varēs nodziedāt arī katrs pasākuma apmeklētājs.

Koncertos dziedās Austra Pumpure, Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Agita Kaužēna, Ziedonis Stutiņš, Anta Eņģele, Zane Šmite, Sintija Grava, Kristīne Sudmale, Kristaps Sudmalis, Uldis Ozols, Dainis Baldzēns, Andris Mičulis, Ēriks Pozemkovskis, Uldis Kākulis, Pēteris Draguns, Elīna Līce, Zanda Štrausa un citi dziesminieki.

«Austras dienas» – tā ir brīnišķīga tradīcija, kas nu jau daudzus gadus kopā pulcē tautā iemīļotās mākslinieces Austras Pumpures domubiedrus, folkmūziķus, viņas talanta pielūdzējus, draugus un klausītājus. Pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā «Austras dienas» Rīgā aizsāka Tija Auziņa, kura ilgus gadus Austras Pumpures vārdadienā organizēja koncertus Anglikāņu baznīcā, vēlāk – koncertzālē «Ave Sol» un Neatkarīgajā teātrī «Kabata». Par šiem koncertiem, to rezonansi sabiedrībā, varam lasīt Andra Bergmaņa atmiņu stāstos, kas publicēti grāmatā «Austra Pumpure – mana un tava».

«Austras dienas» – tie ir koncerti, kuros no skatuves uz klausītājiem staro Austras Pumpures pāri plūstošā labestība un mīļums, Imanta Kalniņa dziesmu neparastais un pārlaicīgais patiesums, tautasdziesmās iekodētais dzīvīgums un spēks, un vienubrīd tas sāk starot un skanēt atpakaļ – no klausītājiem uz dziesminiekiem, radot kādu īpašu un netveramu kopības sajūtu.

Šogad «Austras dienas» atkal notiks Anglikāņu baznīcā – vietā, kur tās pirms 30 gadiem dzima, vietā, kur atkal būs iespējams piedzīvot – mainoties valdībām, ministriem un to dotajiem solījumiem, dziesmas patiesība, tās vērtības, ko iespējams sajust ar sirdi, gadiem ejot nemainās.

AUSTRAS DIENAS 2011
Anglikāņu baznīcā 5. martā
Plkst.14.00 MĪĻDZIESMIŅAS
koncerts bērniem un viņu vecākiem
Plkst. 18.00 VAKARA FOLKKONCERTS
Saules muzejā 6. martā
Plkst. 14.00 MANA TAUTASDZIESMA

Koncertos piedalās Austra Pumpure, Austrasbērni un viesi
Biļešu iepriekšpārdošana «Biļešu paradīzes» kasēs.
Ieeja Ls 2.00 – Ls 3.00, pirms koncertiem dārgāk!

Organizē «Austras biedrība»
Atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība, Anglikāņu baznīca, Saules muzejs

Iepriekšējais
Nākamais raksts