musician left musician right
background

Dziesmu albuma “Labums” mūziķi publisko dziesmas videoklipu

Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis un Roberts Dinters – mūziķi, kuri šajā pavasarī izdevuši Imanta Kalniņa mūzikas albumu “Labums”, publisko videoklipu dziesmai “Sveces dziesma” un aicina uz albuma prezentācijas koncertu Rīgā 18. aprīlī pulksten 19.00 mūzikas un drāmas telpā “OratoriO”.

Albumā “Labums” klausāmas deviņas komponista Imanta Kalniņa dziesmas, tostarp “Sveces dziesma” ar Imanta Ziedoņa vārdiem, kurai, pateicoties sadarbībai ar “ĪZĪ Media”, nule klajā laists videoklips, kas skatāms platformā “Youtube”: https://youtu.be/MqXED-WGIVk 

Sveces dziesma ir viena no īsākajām dziesmām albumā. Kā tāds mazs brīnums, mazs dimantiņš – iemirdzas un jau izskan. Bet pēc noklausīšanās tā paliek prātā vēl ilgi – rosina uz pārdomām par vērtībām un dzīvē satikto cilvēku nozīmi. Kā tāds īss, bet ļoti skaists, ilgi atmiņā paliekošs mirklis – tāda man ir šī dziesma,” pārdomās dalās dziedātāja Simona Rača-Rūce.

Dziesmu albums “Labums” ir veltījums un reizē pateicība leģendārajai dziesminiecei Austrai Pumpurei. “Labumā” iekļauto dziesmu izvēli un to izpildījuma manieri noteica nodarbībās pie Austras gūtā iedvesma un sajūtu gamma. Ieraksts veikts it kā viesistabā, personīgi un vienkāršā sirsnībā. “Skaņas inženierijas aspektā tas ir mazliet eksperimentāli, tomēr laiku pa laikam arī šādi albumi tiek sadzirdēti. Imanta Kalniņa dziesmām ir salīdzinoši daudz ierakstu. Mēs sekojām Austras un Austrasbērnu sajūtām,” komentē ģitārists Roberts Dinters.

Albuma prezentācijas koncertam Rīgā izvēlēta aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas un diriģenta Aināra Rubiķa radītā mūzikas un drāmas telpa “OratoriO”, kas atrodas “Sporta 2” kvartālā (ieeja no Hanzas ielas). Šī kultūrvieta spēj nodrošināt gan dziesminiekiem tik ļoti nepieciešamo auditorijas tuvumu un līdzdalības sajūtu, gan tā ir arī sava veida atsauce sajūtās uz savulaik notikušajiem Austras Pumpures koncertiem Liepājas teātra Mazajā zālē. Imanta Kalniņa mūzika, pateicoties teātra izrādēm komponētajai mūzikai, vienmēr bijusi tuvu esoša teātra mākslai – lai arī dziesmas izceltas no izrādes konteksta ieguva pavisam citu nozīmi un sava laikmeta aktualitāti.

Dziesmu albumu īstenojuši trīs Austrasbērni – Austras Pumpures audzēkņi un domubiedri no Liepājas. Simona Rača-Rūce un Jānis Rūcis ir tie, kuri šobrīd turpina Austras darbu, saucot kopā Austrasbērnus un veidojot koncertprogrammas, ar kurām laiku pa laikam viesojas dažādās Latvijas pilsētās un novados. Savukārt, Roberts Dinters ir Austrasbērns un profesionāls ģitārists, kurš bieži dzirdams uz “lielās skatuves” muzicējot gan kopā ar Ivo Fominu, gan Karīnu Tatarinovu un citiem māksliniekiem.

Mūzikas albums pieejams mūzikas straumēšanas vietnēs (tostarp arī “Spotify”: https://saite.lv/axzM) un salīdzinoši nelielā skaitā arī taustāmā CD formātā, ko prezentācijas koncertā būs iespējams iegādāties arī unikālā veidolā. Albumu var arī iegādāties, sazinoties ar Austras biedrību (inese@austrasbiedriba.lv). Dziesmas ierakstītas Liepājā, to veicis mūziķis Roberts Dinters, bet pēcapstrādi – Jānis Narbuts. Albums izdots ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Ieraksta producents – “Austras biedrība”.

Biļetes uz prezentācijas koncertu mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/138299. Biļešu cena: 15 EUR (pensionāriem un apliecības “Goda ģimene” īpašniekiem – 10 EUR).

Uzziņai:

Iepriekšējais
Nākamais raksts