musician left musician right
background

“Dabas dziesmas balsij un koklēm” – saulgriežu maģija kopā ar Laimu Jansoni un Antu Eņģeli

Mūziķes Anta Eņģele un Laima Jansone aicina piedzīvot saulgriežu maģiju koncertprogrammā “Dabas dziesmas balsij un koklēm” šā gada 9. jūnijā pulksten 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē. Koncertprogrammu veido dzīvesības pilna enerģija, savienojot kā Latvijā zināmu autoru dziesmas, tā latviešu tautas dziesmas un danču melodijas. Skatītāji aicināti gan ieklausīties, gan līdzi dziedāt un līdzi just!

Laima Jansone atpazīstama ar savu īpašo kokles spēles manieri, kas ietver improvizācijas elementus, impulsivitāti un arī perkusīvu spēles veidu. Tradicionālā kokles skaņa tiek papildināta ar īpaši izmeklētiem elektroniskās mūzikas elementiem, kas veiksmīgi bagātina koncerta skanējumu, padarot to daudzveidīgu un saistošu dažādu paaudžu klausītājiem.

Laima Jansone pazīstama gan kā soliste, gan arī sadarbojoties ar dažādiem māksliniekiem, tostarp ar dziedātāju Antu Eņģeli, multiinstrumentālistu Sauliusu Petreiķi no Lietuvas, DJMonstu elektroniskās mūzikas duetā “ZeMe” un citiem. Vairāk kā desmit gadu skatuves pieredzē Laima uzstājusies dažādās Eiropas koncertzālēs un baznīcās, kā arī devusies koncerttūrēs Japānā un ASV. Savukārt šī gada sākumā māksliniece atgriezās jau no ceturtā koklēšanas brauciena Austrālijā. Laimas aktivitātēm, tai skaitā arī Pasaules koklētāju nometnei Valmierā un citām norisēm, iespējams sekot līdzi gan “Instagram” (LaimaJansoneMusic) un “Facebook”, gan citās sociālo mediju platformās.

Antu Eņģeli var dēvēt dažādi: dziedātāja, dziesminiece, dziedinātāja. Ar savu ģitāru un balsi viņa aizskar klausītāja dziļākās dvēseles stīgas pavisam tieši. Antas zemais balss tembrs, ugunīgā harizma un spēja aizmirstai dziesmai likt ieskanēties ļoti personīgi atstāj dziļu iespaidu uz ilgu laiku. Varbūt uz visu mūžu.

Antas Eņģeles izpildījumā klausītāji iemīļojuši visdažādāko komponistu sacerētās dziesmas, taču vienmēr būtisku viņas koncertprogrammu daļu ieņem latviešu tautasdziesmas, kurām kopā ar Laimu Jansoni nu ir rasts īpašs skanējums.

Biļetes uz koncertu VEF Kultūras pilī pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/138191 Koncertu rīko SIA “yoga-musica”, informatīvi atbalsta Austras biedrība.

Iepriekšējais
Nākamais raksts