musician left musician right
background

Lauras Vītolas koncerts šo trešdien “Pegaza Pagalma” viesistabā

Atzīmējot latviešu dziesminieku kustības veicinātājas Austras Pumpures 95. gadadienu, Austras biedrība rīko koncertu ciklu “Austrai 95”. Tā ietvaros šo trešdien, 15. novembrī, pulksten 18.00 gaidāms jaunās dziesminieces Lauras Vītolas autorkoncerts “Pegaza Pagalma” viesistabā (Liepājā, Kuršu ielā 20). Ieeja par ziedojumiem.

Austras Pumpures audzēkņi, kurus dēvē par Austrasbērniem, ir teju neskaitāmi un viņus mēdz iedalīt dažādās paaudzēs. Leģendārā dziesminiece ilgus gadus strādāja par ģitārspēles skolotāju Liepājā jaunatnes centrā “Vaduguns”, tādējādi veidojot, tā saucamo, Austrasbērnu jauno paaudzi. Mēģinājumos pie Austras satikās gan skolas vecuma bērni, gan jau pieredzes bagātie, tostarp arī dziesmu autori. Tā bija radoša un iedvesmojoša vide ikvienam. Austras vadītajās nodarbībās “Vadugunīs” nonāca arī Laura Vītola, un šī vide veicināja arī jaunās dziesminieces veidošanos. Mūzika, dziesmu un dzejas rakstīšana Laurai vienmēr bijusi tuva pašizpausmes forma, dvēseles sajūtu izteikšana un saruna ar pasauli. Likumsakarīga bija arī izvēle studēt tieši dziesmu rakstīšanu, un tas bija iespējams un tika realizēts Londonā Britu īru modernās mūzikas institūtā, kur Laura ieguvusi augstāko izglītību un vērtīgu pieredzi.

“Man uzstājoties ir svarīgi dalīties ar gaismu. Tas ir vienīgais, kam, manuprāt, ir jēga, kas nezaudē aktualitāti – saule, gaisma, mīlestība. No saules mēs nākam un saulē aizejam. Kas notiek pa vidu – lūk, nedrīkst pazaudēt gaismu. Tas nenozīmē – ignorēt sāpes vai tumsu, bet gan fokusēties uz to, kas mūs spēj pārcelt pāri visam,” stāsta Laura Vītola.

Koncertu cikla turpinājumā, 24. un 26. novembrī, Liepājā gaidāma Austrasbērnu lielā sadziedāšanās gan Imanta Kalniņa un pašu radītās dziesmās Berči zālē, gan tautasdziesmās folkloras centrā “Namīns”. Savukārt, 25. novembrī, pulksten 18.00 Berčī zālē klausītājus ar savu koncertprogramu priecēs dziesminiece Anta Eņģele. Kad Liepājā pasākumi būs izskanējuši, Austrasbērni dosies izbraukumā un tiksies ar klausītājiem 1. decembrī pulksten 18.00 Augšlīgatnes kultūras namā, 2. decembrī pulksten 16.00 Cesvaines kultūras namā un 3. decembrī pulksten 14.00 Sēlpils tautas namā.

Koncertu ciklu “Austrai 95” rīko Austras biedrība un radošās telpas “Austras istaba” pārstāvji, sadarbojoties ar koncertu norises vietām. Atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un SIA “Premium Solutions” (ps.lv).

Iepriekšējais
Nākamais raksts