musician left musician right
background

Dziesminieku konkursa “Tīrradnis” fināls šogad skanēs E.Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”

Jau trešo gadu Austras biedrība realizē dziesminieku konkursu “Tīrradnis”, taču pirmoreiz tā fināla koncerts 13. augustā pulksten 16.00, pateicoties izvirzītajai tematikai, notiks E.Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”. Žūrijas darba rezultātā dalībai finālā izvirzīti 8 dalībnieki kategorijā “Jaunie dziesminieki” un 5 kategorijā “Pieredzes bagātie dziesminieki”. Pēc “Tīrradņu” uzstāšanās klātesošos priecēs Ievas Akurateres un Ilzes Gruntes koncertprogramma. Ieeja bez maksas.

Šogad dalībai konkursā kopā tika saņemti 18 dziesminieku pieteikumi: 12 kategorijā “Jaunie dziesminieki” un 6 kategorijā “Pieredzes bagātie dziesminieki”. Kā tas ir katru gadu – žūrijas darbs nebūt nebija viegls, taču izvēle bija jāizdara. Uz konkursa fināla koncertu klātienē kategorijā “Jaunie dziesminieki” ir aicināti 8 dziesminieki: Aigars Burģelis, Aldis Kolosovs, Andris Spalviņš, Emīls Dzelzkalējs, Evija Burka, Lauma Kazaka, Made Kalniete un Samanta Barsukova. Savukārt, kategorijā “Pieredzes bagātie dziesminieki”: Andžejs Beļevičs, Āris Ziemelis, Inta Pauļuka, Rūta Ķergalve un Uldis Punkstiņš. Koncertā dalībnieki izpildīs divas paša sacerētas dziesmas, no kurām vienai jābūt ar Eduarda Veidenbauma tekstu, tādējādi atzīmējot dzejnieka 155. gadadienu un šogad jo īpaši akcentējot viņa literāro mantojumu.

Ikvienam ir iespēja iepazīt visu dziesminieku iesūtītos dziesmu video materiālus – tie ir publicēti sociālā tīkla “Facebook” lapā “Dziesminieku konkurss “Tīrradnis”. Līdz konkursa fināla norisei ikviens ir aicināts balsot par sev tīkamāko dziesminieku un viņa izpildīto dziesmu, “Facebook” lapā pie attiecīgā video atzīmējot “Patīk” vai “Mīlu”. Skatītāju simpātija iegūs vērtīgu balvu no Austras biedrības. Savukārt, konkursa galvenā balva katrā kategorijā ir vienas dziesmas audio ieraksts studijā.

Šogad dziesminieku sniegumu gan konkursa pirmajā posmā, gan klātienes fināla koncertā vērtēs žūrija: dziesminieks Edgars Šubrovskis, dzejnieks Māris Salējs, mūziķe Ilze Grunte, Latvijas Radio personība Roberts Buivids un konkursa idejas autore, Austras biedrības pārstāve Inese Muižniece.

Dziesminieku konkursu “Tīrradnis” rīko Austras biedrība un Liepājas radošā telpa “Austras istaba” sadarbībā ar Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju “Kalāči”, atbalsta Kultūras Ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Konkursa mērķis ir latviešu dziesminieku un viņu radītās mūzikas kā Latvijas kultūras vērtības apzināšana, veicināšana un popularizēšana.

Iepriekšējais
Nākamais raksts