musician left musician right
background

Aicina uz festivāla “Dziesminieku dienas Sēlijā” norisēm šajā nedēļas nogalē

Šajā nedēļas nogalē notiks nu jau par tradīciju kļuvušais latviešu dziesminieku festivāls “Dziesminieku dienas Sēlijā”, pulcējot klausītājus Secē, Daudzevā un Staburagā gan uz autorkoncertiem, gan dziesminieku lielkoncertu. Ieeja bez maksas.

Piektdien, 19. augustā, skanēs divas dziesminieku koncertprogrammas – pulksten 19.00 Daudzeses pagasta Daudzevas Aizsargu laukumā ikviens varēs ieklausīties un iepazīt dziesminieka Ērika Loka koncertprogrammu “Putu cepurīte”, savukārt, vēlākā vakarā, pulksten 21.00 Seces evaņģēliski luteriskajā baznīcā uz nakts meditāciju dziesmās aicinās leģendārā dziedātāja Ieva Akuratere un izcilā ģitāriste, dziesmu autore un aranžētāja Ilze Grunte.

Sestdien, 20. augustā, no pulksten 16.00 dziesminieki klausītājus gaidīs Sēlijas sirdī – Staburagā, Vīgantes parkā, kurā vienmēr godā celta dziesma un Latvijas dibināšanas laikā notikuši pat vairāki Dziesmu svētki. Dziesminieki uzstāsies gan pie “Dieva auss”, gan skulptūras “Latvju Daina”, gan estrādē un pie ugunskura.

Vīgantes parkā pie S.Vasiļevas veidotās zīmes “Dieva auss” jeb Staburaga piemiņas vietā pulksten 16.00 savās atmiņās par Staburagu dalīsies Māra Svīre un savas sajūtas dziesmās izteiks Uldis Ozols un Silvija Silava. Rīkotāji aicina dzejniekus pievienoties šim notikumam un runāt dzeju dzelmē grimušajam Staburagam.

Pulksten 17.00 Vīgantes parkā dziesmas turpināsies pie A.Briedes veidotās skulptūras “Latvju Daina”, kur kopā ar Vitu Krūmiņu, Inesi Muižnieci un citiem Austrasbērniem, sevi dziedinot, tiks izdziedāta “Tautasdziesmu stunda”, kas šoreiz tiks veltīta appludinātajai estrādei un Pēterim Barisonam, kura melodijas var noklausīties parka namiņā.

Sestdienas bagātīgo dienas notikumu izskaņā, pulksten 19.00, Vīgantes parka estrādē skanēs Latvijas dziesminieku lielkoncerts, kurā uzstāsies Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Vinsents Kūkojs, Sandra, Gustavs un Āris Ziemeļi, Diāna Austra Salmiņa, Zigurds Feils un Juris Babris, Silvija Silava, Uldis Ozols, Laima un Arnis Miltiņi, Vita Krūmiņa un Austrasbērni. Programmu vadīs Raimonda Vazdika. Pēc koncerta visi laipni aicināti sadziedāties ar dziesminiekiem pie ugunskura – rīkotāji īpaši aicina pievienoties vietējos dziesminiekus.

Paralēli dziesminieku aktivitātēm festivāla apmeklētājiem būs iespēja gan apskatīt “Kultūras veicināšanas biedrības” veidotos mākslas darbus, gan baudīt kafiju un gardumus Vīgantes parka kafejnīcā (pl. 16.00 – 23.00), doties pastaigā pa parku Staburaga gides Ivetas vadībā (pl. 18.00 – 19.00) vai doties izbraucienā pa Daugavu ar kuģīti “Vīgante” (pl. 17.00 – 20.00). Būtiski atzīmēt, ka pašlaik Daugavā ir zems ūdens līmenis, kas sniedz iespēju vērot neierasti skaistas ainavas un atsegtus dolomīta krastus. Koncertu laikā interesenti varēs iegādāties Austras biedrības izdotās dziesmu burtnīcas un mūzikas albumus, akmens rotas ar latviešu rakstu zīmēm un citus suvenīrus.

Festivāls šogad aptver lielu laika nogriezni – no 11. līdz 27. augustam, līdz ar to festivāla noslēdzošais koncerts gaidāms tikai nākamsestdien, 27. augustā, pulksten 18.00, kad Sunākstes parka estrādē muzicēs Sandra, Gustavs un Āris Ziemeļi.

Ieeja festivāla notikumos atvērta ikvienam – ieeja BEZ MAKSAS.

Festivālu rīko Signe Sniedze un “Austras biedrība”, Seces pagasta kultūras nams, Daudzevas, Sunākstes un Staburaga saietu nami, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kā arī Aizkraukles novada laikraksts “Staburags”.

Iepriekšējais
Nākamais raksts