musician left musician right
background

Dziesminieku koncerts // Elīna Starķe-Arbidāne

Ceturtdien, 20. februārī, pulksten 18.00 klausītāji aicināti uz dziesminieces Elīnas Starķes-Arbidānes koncertu mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē. Pasākums iekļaujas radošās telpas “Austras istaba” kultūras programmā. Ieeja par ziedojumiem.

Dziesminiece Elīna Starķe-Arbidāne ir no tiem mūziķiem, kuri koncertē samērā reti, līdz ar to katrs koncerts ir notikums. Elīna klausītājus parasti apbur ar savām vokālajām dotībām, melodiskajām dziesmām un savu sirds gaišumu.

Elīna par sevi stāsta: “Esmu brīvdienu dziesminieks. Dziesmas rakstu ļoti reti, bet, kad kādu uzrakstu un ir sajūta, ka ir labi, tad vēl ilgi dzīvoju jaunradītās dziesmas noskaņā. Vidusskolas un studiju laikā dziesmas mēdzu rakstīt angļu valodā, tomēr, laikam ejot, arvien vairāk dziesmu radās latviešu valodā. Atklāju sev mīļus dzejniekus, piemēram, Vizmu Belševicu, Knutu Skujenieku, Maiju Laukmani u.c.  Dziedāšana mani vienmēr darījusi laimīgu. Tas ir veids, kā attīros, kā sakārtoju domas. Ļoti patīk arī dalīšanās process, kad dziesma aiziet līdz klausītājam un kad jūtu atgriezenisko saiti. Tā kā man svarīgs ir tieši dziedāšanas, nevis dziesmu rakstīšanas process, tad ļoti bieži izpildu arī citu autoru dziesmas, kuras tajā brīdī sasaucas ar manu iekšējo stāvokli.”

Pašlaik Elīna ar ģimeni atgriezusies dzimtajā Ķekavā, lai gan atzīst, ka sirdī mājas joprojām ir Liepājā, kurā dzīvoja vēl salīdzinoši nesen. Ķekavā dziesminiece turpina dziedāt vokālajā ansamblī, kurā dziedājusi jau no agras bērnības. Šobrīd viņa strādā par mūzikas skolotāju un brīvajā laikā uzstājas dažādos pasākumos, bet, kā pati stāsta, “tikai tik daudz, lai ģimenē būtu harmonija un bērni saņemtu pietiekoši daudz mammas klātbūtni.”

Ieeja koncertā par ziedojumiem radošajai telpai “Austras istaba”.

Kultūras notikumus “Austras istabā” rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija “Romas dārzs” un Liepājas Kultūras pārvalde.

Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākumu publicitātei (internetā sociālajos tīklos, medijos un citviet) un Austras biedrības reklāmas materiālos.

Iepriekšējais
Nākamais raksts