musician left musician right
background

Anta Eņģele, Silvija Silava un Sniedze Prauliņa šonedēļ Adventa mūzikas svētkos Rīgā

Otrajā Adventa svētdienā, 9. decembrī, dziesminieku koncertu ciklā “Adventa mūzikas svētki Rīgā” pulksten 12.00 Rīgas Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Sarkandaugavas ielā 10) koncertu sniegs Anta Eņģele, bet pulksten 13.00 Rīgas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Ropažu ielā 120) – Silvija Silava un Sniedze Prauliņa. Ieeja bez maksas.

Anta Eņģele – dziesminiece, Austrasbērns, sirds cilvēks ar lakonisku, bet ļoti precīzi izvēlētu vārdu runas veidu un tikpat pārdomātām koncertprogrammām. Sirsnība, siltums, atbildība, vienkāršums un augsta kvalitāte, publikas mīlestība – tas viss veiksmīgi savijas un rada Antas koncertu īpašo sajūtu. Aicinot uz Adventa mūzikas svētku koncertu, dziesminiece raksta saviem klausītājiem: “Koncertos man ir svarīgi mirkļi, kad klausītājs aizmirst par mani un nonāk kontaktā pats ar sevi.”

Komponiste Silvija Silava un viņas meita, jaunā daudzsološā mūziķe Sniedze Prauliņa, gatavojoties Adventa mūzikas svētku koncertam, pārskata savas īpašās, tikai šajā laikā dziedamās dziesmas, tādējādi veidojot unikālu koncertprogrammu. “Ziemassvētki – visiem kopīgi gaidāmi un katram atsevišķi sirdī un dvēselē apjaušami. Miera un atklāsmes svētki. Brīnumu gaidīšanas svētki. Ziemassvētki – visskaistāko dziesmu laiks!” tā savās svētku sajūtās dalās Silvija Silava.

Koncertu ciklā “Adventa mūzikas svētki Rīgā” klausītāji tiek aicināti uz septiņiem dziesminieku koncertiem dažādās Rīgas baznīcās četrās decembra svētdienās. Pirmajās trīs Adventēs notiks katrā divi autorkoncerti, bet ceturtajā Adventē, 23. decembrī, visi svētku dalībnieki pulcēsies lielajā noslēguma koncertā Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Šogad svētkos piedalās Kārlis Kazāks, Haralds Sīmanis, Anta Eņģele, Silvija Silava un Sniedze Prauliņa, Laine Ligere Stengrevica, Helvijs un Agnese Stengrevici, Ieva un Matīss Akurateri un Leons Sējāns. Ieeja koncertos bez maksas.

Koncertu ciklu rīko Austras biedrība sadarbībā ar koncertu norišu vietu pārstāvjiem, atbalsta Rīgas dome. Koncepcijas idejas autore un producente – Austras biedrības vadītāja Signe Sniedze. Koncertu koordinators Ēriks Pozemkovskis.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

Iepriekšējais
Nākamais raksts