musician left musician right
background

Piektdien pirmo reizi “Austras istabā” notiks “Dziesmu aplis” – jaunradīto dziesmu satikšanās

Šo piektdien, 23. novembrī, pulksten 19.00 radošajā telpā “Austras istaba” pirmo reizi notiks “Dziesmu aplis” – jaunradīto dziesmu satikšanās. Ieeja par ziedojumiem.

Sākot ar šā gada oktobri, radošajā telpā “Austras istaba” līdztekus ģitārspēles apmācībai notiek arī dziesmu rakstīšanas nodarbības komponistes Lauras Vītolas vadībā. Šo nodarbību laikā tiek apgūta prasme, kā sākt vai turpināt jaunu dziesmu, izmantojot dažādas metodes, kā arī to, kā rakstīt komandā, kā sadarboties un apjaust to, kāds ir katra individuālais stils un kā to attīstīt. Vienu reizi mēnesī visi nodarbību apmeklētāji kopā veidos notikumu – “Dziesmu apli”, kurā draudzīgā un atbalstošā atmosfērā dalīsies ar uzrakstīto. Klausīties un novērtēt jaunradītās dziesmas aicināts ikviens interesents un jauno dziesmu radītāju atbalstītājs. Mīļi gaidīti arī citi radoši cilvēki, kuri neapmeklē nodarbības, taču ir sarakstījuši jaunas dziesmas un vēlas tās prezentēt plašākai auditorijai.

Dziesmu rakstīšanas nodarbību vadītāja un “Dziesmu apļa” iniciatore Laura Vītola stāsta: “Ideja par “Dziesmu apļiem” Liepājā man radās, studējot Londonā, Britu īru modernās mūzikas institūtā. Tur tie notika regulāri, pulcējot studentus un aicinot pavadīt laiku kopā – iepazīstoties, draudzējoties, klausoties viens otrā un izpildot savas sarakstītās dziesmas. Man, atgriežoties Liepājā, tas šķita gandrīz vai pašsaprotami, ka arī mums kas tāds ir nepieciešams. Mums ir tik daudz radošu, talantīgu cilvēku. Laiku laikos esam rakstījuši dzeju un dziesmas, un šīm tradīcijām ir jāturpinās. Vēl jo vairāk – lai tās pastāvētu, tām ir jāattīstās. Varbūt, ka šis ir loģisks solis uz attīstību. “Dziesmu apļi” ir īpaši ar to, ka tajos galvenais fokuss ir uz jaunradītām dziesmām. Tā ir platforma, kurā varam spert šo pirmo soli, uzdrīkstēties un atskaņot ko “svaigu”. Nereti jaunradītās dziesmas tā arī nenonāk līdz klausītājam, jo “vieglāk” ir izpildīt visiem zināmās, tās dziesmas, kurām cilvēki var dziedāt līdzi. Tā ir uzdrīkstēšanās ik reizi, kad jāatskaņo kas jauns, kas oriģināls. Lai cilvēki mazāk baidītos un vairāk uzdrīkstētos, esam izveidojuši šo pasākumu, kurā iedrošinām viens otru ne tikai atskaņot jaundarbus, bet arī izteikt konstruktīvu kritiku, ieteikumus, iedrošinājumu dziesmu rakstītājiem. Tas ir tas pirmais solis, kuru parasti spert visgrūtāk. Klausītājam, nākot uz šo pasākumu jārēķinās, ka dziesmas var nebūt līdz galam noslīpētas, nopulētas un “smuki iesaiņotas”. Taču tā ir lieliska iespēja būt daļai no šī brīnumainā procesa, kāds ir dziesmas ceļš no pierakstiem uz avīžu malām un salvetēm līdz klausītājam. Tas ir nebijis un neierasts formāts mūsu pusē, taču, manuprāt, ļoti vajadzīgs.”

Pašlaik plānots, ka “Dziesmu apļi” notiks katru mēnesi. Precizējot formātu, Laura atklāj: “Katrs “Dziesmu aplis” sastāvēs no trīs daļām. Pirmajā daļā uzstāsies viesi jeb mākslinieki, kurus es īpaši uzaicinu, otrajā daļā dziesmas izpildīs dziesmu rakstīšanas nodarbību dalībnieki un trešā daļa būs brīvais mikrofons, kurā uzstāties ar jaunradītu dziesmu varēs jebkurš, pierakstoties dalībai īsi pirms pasākuma.

Klausies, iedvesmojies, izpēti, atklāj citus vai pārbaudi savu radošumu!

Ieeja pasākumā ir par ziedojumiem Austras biedrībai “Austras istabas” izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam.

Dziesmu rakstīšanas nodarbības notiek radošajā telpā “Austras istaba” otrdienās pulksten 18.00. Vada Laura Vītola, filmu un skatuves mūzikas komponiste, Britu īru modernās mūzikas institūta absolvente dziesmu rakstīšanas nodaļā. Radošā telpa “Austras istaba” atrodas mākslas galerijas “Romas dārzs” pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3.

Iepriekšējais
Nākamais raksts