musician left musician right
background

Latviešu dziesminieku koncerts Lāčplēša dienā

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 16.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks ikgadējais latviešu dziesminieku koncerts “Dziesmas brīvai Latvijai”, kurā piedalīsies dziesminieki – Vītolu ģimene, Haralds Sīmanis, Vinsents un Rihards Kūkoji, Uldis Ozols, Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Kristīne Locika, Ēriks Pozemkovskis un citi Austrasbērni, kuriem tuvas tautasdziesmas un latviešu autoru dziesmas.

Latvija ir dziesminieku bagāta zeme, šajā ziņā mūsu patiešām ir daudz. Pašizteikties, radīt, dziedāt – tā latvietim ir dabiska vēlme. Cauri gadsimtiem mūsu tautai tieši dziesma ir bijusi tā, kas palīdzējusi gan darbos un ikdienā, gan labās, gan grūtās dienās. Ar dziesmu mēs esam modušies kā tauta, un tajā smēlušies spēku, drosmi un gudrību. Savu prieku, iedvesmu un pārdomas dziesminieks aizvien meklē un atrod satiktajā dziesmā.

Lāčplēša dienā Austras biedrība aicina veltīt spēcīgas domas krietnai Latvijai, tādēļ arī nosaukumā šogad vēstījums – “Dziesmas brīvai Latvijai”! Koncertā, kas notiks Latvijas simtgadē, Rīgas Latviešu biedrībā, kas, savukārt, šogad svin savu 150 gadu jubileju, tiks sapulcināti dziesminieki no visiem Latvijas reģioniem.Lāčplēša dienas koncertu vadīs dziesminieks Valdis Atāls. Pasākums ir atvērts ikvienam interesentam, kuram tuva dziesminieku radītā mūzika – sirds stāsti dziesmās. Ieeja bez maksas.

Koncertu rīko “Austras biedrība”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas Latviešu biedrība.

Iepriekšējais
Nākamais raksts