musician left musician right
background

Sestdien Austras istabā viesosies dzejnieks Jānis Tomašs

Sestdien, 20. oktobrī, pulksten 16.00 radošajā telpā “Austras istaba” notiks ikmēneša tikšanās ar dzejnieku, šoreiz viesos – Jānis Tomašs. Ieeja par ziedojumiem.

“Jānis Tomašs ir jauns dzejnieks, dzimis un audzis lauku vidē, Vecpiebalgā, tagad dzīvo Rīgā un strādā par pašvaldības policistu. Savā dzejā nekautrējas dalīties ne ar bērnībā vērotajām lauku dzīves ainām, ne pilsētas dzīves gaismas un ēnas pusēm. Asredzīgums, godīgums un atbruņojošs tiešums raksturīgs gan Jāņa dzejai, gan viņam pašam. Dzeju rakstīt sācis jau agri, iedvesmojoties no agrīnā latviešu repa, taču jau drīz vien atradis savu balsi un savu atšķirīgu rokrakstu kopējā latviešu dzejas ainavā, kas nav palicis nepamanīts. Svaigs un brīvs, vienlaikus ārkārtīgi precīzs un lakonisks dzejas vēstījums,” stāsta dzejniece un rakstniece Jana Egle.

Jāņa Tomaša pirmais dzejas krājums „Melnie darba cimdi” (2016) saņēma Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā „Spilgtākā debija literatūrā”.

Radošā telpa “Austras istaba” atrodas mākslas galerijas “Romas dārzs” pagrabstāva telpās, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis “Austras istabai”, Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. “Austras istaba” tika atklāta šā gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.

Ieeja pasākumā ir par ziedojumiem Austras biedrībai “Austras istabas” izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam.

Kultūras notikumus “Austras istabā” rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija “Romas dārzs”, Liepājas Kultūras pārvalde, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Kurzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Iepriekšējais
Nākamais raksts