musician left musician right
background

Dziesminieku balsis palīdz atjaunot estrādi Popē

2018. gadā no 20. līdz 22. jūlijam Venstpils novada Popē notiks dullo dauku festivāls VĀRTI.

Šogad festivālā piedzīvosim komponista un saksofonista Arta Gāgas skaņdarba “Muzikālās impresijas. Zīmējumi debesīs” atdzimšanu, Maijas Kalniņas grāmatas “Adrese – tepat blakus” atvēršanas svētkus un Liepājas teātra aktieru koncertu, post-folk grupas “Zari” skanējumu senajā Popes pilskalnā, kā arī daudzbalsīgu un plašu Latvijas dziesminieku programmu.

Muzikālās sarunās ar sevi un pasauli tuvplānā, dziesminieku lielkoncertā, nakts ugunskuru un citos koncertos Popes dabas koncertzālēs būs iespējams satikt un dzirdēt dziesminiekus Juri Hiršu, Haraldu Sīmani, Kārli Kazāku, Helēnu Kozlovu, Zandu Štrausu, Emīlu Dreiblatu, Lauru un Dzintaru Vītolus, Maiju Kalniņu, Andri Akmentiņu, Arni Miltiņu, Silvestru Sīli, Janu Egli, Jāni Rūci, Zani Dauguli, Andžeju Beļeviču, Reini Jauno, Ivaru Štubi (Austrālija), kā arī dzejniekus Māri Salēju un Agitu Dragunu. Īpaši festivālam programmu gatavo Austras Pumpures ideju un dziesmu turpinātāji – dažādu paaudžu Austrasbērni.

Pirms diviem gadiem Latvijas dziesminieki aizsāka un deva spēku vērienīgam procesam – Popes estrādes atdzimšanai. Šopavasar ir saņemta priecīga ziņa – Ventspils novada pašvaldība estrādes skatītāju zonas sakārtošanai atvēlēs 380 tūkstošus eiro un šovasar tā piedzīvos pirmos vērienīgos pārbūves darbus. Balss estrādei top atdota. Caur esības prieku, ar dziesmu ir izdevies iekustināt smagnējākos – fiziskos  – procesus. Viena no festivāla rīkotājām Dace Vašuka ir gandarīta: “Mūsu sapnis par atjaunotu estrādi un ieguldītais darbs tajā nav bijis velts. Vēl aizvien spilgtā atmiņā pirmā talka, kas pulcēja lielus un mazus talkotājus un pirmais cerību stars, ka Popes dabas amfiteātrī atkal atgriezīsies dzīvība. Mums kopā ir izdevies!”

Treju vasaru garumā Dullo dauku festivāls VĀRTI izaudzis līdz notikumam, kurš saviem apmeklētājiem piedāvā plašu kultūras programmu gleznainā un skaistā vietā – Popē. Šī notikuma mērķis ir aicināt ļaudis ļauties atstāt savas ikdienas rūpes un kurpes pļavas malā, esot daļai no Domāšanas saullēkta. Tas ir saullēkts, kurš iespējams mirklī, kad tik netverama parādība kā esības prieks  atjauno dzīvību tur, kur tā vienu vai citu iemeslu dēļ – uz kādu laiku zudusi.

Iepazīties ar detalizētu festivāla programmu un iegādāt biļetes iespējams Biļešu Paradīzes kasēs.  www.bilesuparadize.lv 

Plašāk:
www.dziesminiekuvarti.lv
www.facebook.com/dziesminiekuvarti 

VĀRTUS finansiāli atbalsta:
Uzņēmēji Viesturs Tīle, Mārtiņš Gineitis, Guntis Šalts, Mārtiņš Vašuks un SIA “ARB Pope”, LR Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Pateicamies!

Iepriekšējais
Nākamais raksts