musician left musician right
background

Aicina uz Spēka dziesmu vakaru folkloras centrā “Namīns”

Šo trešdien, 15. novembrī, pulksten 18.00 ikviens interesents aicināts uz folkloras centru “Namīns”, kur valsts svētku noskaņā notiks ikmēneša spēka dziesmu vakars jeb sadziedāšanas latviešu tautasdziesmās.

Šomēnes dziesmu vakaru veidos Austrasbērni, caur latviešu tautasdziesmām stāstot savu Latvijas stāstu. Skanēs gan jau labi zināmās, gan arī retāk dziedātās tautasdziesmas, domājot par savas zemes bagātībām, par mūsu cilvēkos esošajām vērtībām. Dziesmās pieskarsimies arī pagājušajā nedēļā notikušajā sarunu vakarā risinātajai dzimtas tēmai, dziedot pateicībā saviem vecākiem. Vienojoties tautasdziesmās radītajā noskaņā, vienosimies labās domās par mūsu zemi un mūsu cilvēkiem.

Spēka dziesmu vakari notiek reizi mēnesī, kopā sanākot ļaudīm, kas vēlas iepazīt latviešu tautasdziesmas un tajās esošos padomus. Pasākums ir atvērts ikvienam interesentam – gan līdzi dziedātājiem, gan klausītājiem. Vieglākai tekstu uztverei un līdzi dziedāšanai būs sagatavoti dziesmu vārdi. Tie, kuri spēlē kādu mūzikas instrumentu, mīļi aicināti pievienoties arī muzikāli – būs pieejami arī dziesmu akordi.

Spēka dziesmu vakaru iedvesmas avoti – grāmatas “Spēka dziesmas”, kā arī Austras Pumpures pasaules skatījums un mīlestība uz latviešu tautasdziesmām.

Ieeja par ziedojumiem. Spēka dziesmu un sarunu vakarus par tautas tradīcijām īsteno Austras biedrība sadarbībā ar Kurzemes Humanitāro institūtu. Projekts tiek īstenots ar Liepājas pilsētas un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.

Iepriekšējais
Nākamais raksts