musician left musician right
background

Aicina uz spēka dziesmu vakaru folkloras centrā “Namīns”

Šo trešdien, 19. aprīlī, pulksten 18.00 folkloras centrā “Namīns”, Liepājā, Bāriņu ielā 32, notiks spēka dziesmu vakars, uz kuru aicina Austrasbērni un Ieva un Ģirts Ančevski. 

Šogad uzsākta jauna, radoša sadarbība – spēka dziesmu vakarus turpmāk Austrasbērni vadīs kopā ar grāmatas “Spēka dziesmas” līdzautoriem Ievu un Ģirtu Ančevskiem, kuri labprāt dalīsies savā redzējumā un pārdomās par simboliem, kas ietverti latviešu tautasdziesmās. Laiku pa laikam spēka dziesmu vakaros, kā jau ierasts, tiks pieeaicināti arī muzikāli viesi un papildus dziesmu vakariem notiks arī folkoras pētnieces Ievas Ančevskas vadītie sarunu vakari.

Spēka dziesmu vakari norisinās reizi mēnesī, un tajos satiekas ikviens dziesmas domubiedrs. Vai tā būtu latviešu tautasdziesma, vai kāda gaišas noskaņas autordziesma – mūzika aicina kopā būt un ieskandināt sevī dziesmu un siltu sajūtu. Ikvienam būs pieejami dziesmu vārdi līdzi dziedāšanai, kas nav obligāta, bet vēlama. Programmā gan zināmas, gan mazāk pazīstamas latviešu tautasdziesmas, kā arī dziesmas, kuru noskaņa un gaišums rada tautasdziesmai līdzvērtīgu stāstu. Iedvesmas avoti – grāmatas “Spēka dziesmas” un dziesminieces Austras Pumpures pasaules skatījums un mīlestība uz latviešu tautasdziesmām.

Šajā dziesmu vakarā turpināsim 12. aprīlī sarunu vakarā pārrunāto tēmu – veselums un veselība latviešu tautas tradīcijā. Dziedāsim, meklēsim izpratni sajūtai, simboliem un ļausimies tautasdziesmās ietvertajam stāstam, atklājot to, ko nozīmē veselums un veselība tautas tradīcijā, kādi padomi tur rodami un kas vērā ņemams un izmantojams arī mūsdienās.

Ieeja par ziedojumiem patīkamai kopā būšanai – kāda svece, zāļu tēja vai kāds eiro dziesmu vakaru veiksmīgam turpinājumam.

Spēka dziesmu un sarunu vakarus par tautas tradīcijām īsteno Austras biedrība sadarbībā ar Kurzemes Humanitāro institūtu. Projekts tiek realizēts ar Liepājas pilsētas un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.

Iepriekšējais
Nākamais raksts