musician left musician right
background

Aicinām uz Austrasdienu koncertiem Liepājā, Rīgā un Kazdangā!

Godinot un gaiši atceroties leģendāro dziesminieci Austru Pumpuri, viņas audzēkņi – Austrasbērni – turpina iesākto un aicina uz ikgadējiem dziesminieku svētkiem “Austrasdienas 2017”. Klausītāji mīļi gaidīti koncertos Liepājā, Rīgā un Kazdangā. Pirmie koncerti gaidāmi jau šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. martā, Liepājā.

Austrasdienas ir ikgadēja tradīcija, kas vieno un katru gadu martā sirsnīgos koncertos kopā sauc Austras Pumpures audzēkņus, draugus un domubiedrus, kopā esot mīlestībā uz dziesmu un atzīmējot Austras vārda dienu 5. martā. Austrasdienās no malu malām Liepājā un citviet Latvijā pulcējas ļaudis ar ģitārām un dziedošu dvēseli, kopā veidojot vairākas koncertprogrammas un dziedot, kā mēdza teikt Austra, “līdz rīta šausmai”.

Realizējot Austras ieceri un vēlēšanos, šogad pirmais Austrasdienu koncerts notiks 4. martā pulksten 15.00 Liepājas Universitātes zālē, un tajā skanēs Imanta Kalniņa pirmā programma – tāpat kā Austras pirmajā koncertā Liepājā septiņdesmitajos gados tajā pašā zālē. Sestdienas vakarpusē, pulksten 19.00, Austrasbērni aicina uz sadziedāšanos restorānā “Pastnieka māja”, kur skanēs Austrasbērnu radītās dziesmas neformālā gaisotnē. Savukārt, svētdien, 5. martā, pulksten 13.00 ikviens mīļi aicināts uz tautasdziesmu koncertu “Mana tautasdziesma” folkloras centrā “Namīns”. Šogad Austrasdienās Liepājā kopā nāks un dziesmā kopā būs Kristīne Sudmale-Locika, Uldis Ozols, Zanda Štrausa, Jānis Rūcis, Kristaps Sudmalis, Arnis Miltiņš, Jana Egle, Andris Davidons, Inese Sērdiene, Simona Tomase, Renāte Ķeire, Rovena Palkavniece, Ādolfija Ieva Litavniece, Sandra Kalna, Ilze Kovere, Valdis Skarevičs, Anna Rozenblate, Alma Ūbele, Eduards Cauna, Vita Preinberga, Sanita Stepena un citi. Ieeja koncertos Liepājā par ziedojumiem.

Kad Austrasdienas Liepājā būs patīkami ieskandinātas, tad nākamajā nedēļas nogalē, 10. un 11. martā, Austrasbērni koncertēs Rīgā. Vispirms, piektdienas rītā, 10. martā pulksten 10.00 Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” bezmaksas koncertu bērniem “Mīļdziesmiņas” sniegs Silvija Silava, Agita Kaužēna un Arnis Miltiņš. Pēc tam, 10. marta vakarā, pulksten 19.00, Austrasbērni sanāks vienkopus, lai klausītājiem sniegtu koncertu, kura pamatā skanēs dziesmas no Imanta Kalniņa I koncertprogrammas, kā arī Austrasbērnu pašu radītās dziesmas. Savukārt svētdien pulksten 15.00 Austrasbērnu izpildījumā skanēs latviešu tautasdziesmas. Abi minētie koncerti šogad notiks Austrasbērnu jau iemīļotajā norises vietā – koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, un katrā koncertā ieejas maksa: 5.00 EUR. Biļetes pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv. Rīgā jau minētajiem Austrasbērniem pievienosies arī Ieva Akuratere, Agita Kaužēna, Inta Pauļuka, Ēriks Pozemkovskis, Silvija Silava, Laine Ligere-Stengrevica un Vītolu ģimene.

Austrasdienu koncerttūre šogad noslēgsies 18. martā, kad krietns pulks Austrasbērnu no Liepājas un Rīgas ar koncertu pulksten 15.00 viesosies Kazdangas Kultūras centrā. Koncertprogrammā skanēs gan Imanta Kalniņa, gan Austrasbērnu pašu sacerētās dziesmas, kā arī tautasdziesmas. Koncertā ieeja par simbolisku samaksu: 1.00 EUR.

Pasākumus rīko Austras biedrība sadarbībā ar minēto koncertu norises vietu pārstāvjiem, kuriem izsaka lielu pateicību par atsaucību. Koncertus Rīgā atbalsta Rīgas dome, kā arī Koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga”, Kazdangā – Kazdangas Kultūras centrs. Plašāka informācija mājas lapā: www.austrasbiedriba.lv.

Informējam, ka Austras biedrībai iespējams ziedot gan koncertos skaidrā naudā, gan veicot pārskaitījumu uz Austras biedrības ziedojuma kontu LV52HABA0551043224512, Reģ.Nr. 50008125791, ar norādi – “Ziedojums Austras biedrībai Austras istabas izveidei, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un Austras ideju turpinājumam”.

Iepriekšējais
Nākamais raksts