musician left musician right
background

Šonedēļ sāk skanēt Austrasdienu koncerti Liepājā

Godinot un gaiši atceroties leģendāro dziesminieci Austru Pumpuri, viņas audzēkņi – Austrasbērni – turpina iesākto un aicina uz ikgadējiem dziesminieku svētkiem “Austrasdienas 2017”. Klausītāji mīļi gaidīti koncertos Liepājā,  Rīgā un Kazdangā. Pirmie koncerti gaidāmi jau šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. martā, Liepājā.

Austrasdienas ir ikgadēja tradīcija, kas vieno un katru gadu martā sirsnīgos koncertos kopā sauc Austras Pumpures audzēkņus, draugus un domubiedrus, kopā esot mīlestībā uz dziesmu un atzīmējot Austras vārda dienu 5. martā. Austrasdienās no malu malām Liepājā un citviet Latvijā pulcējas ļaudis ar ģitārām un dziedošu dvēseli, kopā veidojot vairākas koncertprogrammas un dziedot, kā mēdza teikt Austra, “līdz rīta šausmai”.

Realizējot Austras ieceri un vēlēšanos, šogad viens no Austrasdienu koncertiem notiks 4. martā pulksten 15.00 Liepājas Universitātes zālē, un tajā skanēs Imanta Kalniņa pirmā programma – tāpat kā Austras pirmajā koncertā Liepājā septiņdesmitajos gados tajā pašā zālē. Sestdienas vakarpusē, pulksten 19.00, Austrasbērni aicina uz sadziedāšanos restorānā “Pastnieka māja”, kur skanēs Austrasbērnu radītās dziesmas neformālā gaisotnē. Savukārt, svētdien, 5. martā, pulksten 13.00 ikviens mīļi aicināts uz tautasdziesmu koncertu “Mana tautasdziesma” folkloras centrā “Namīns”. Ieeja koncertos par ziedojumiem Austras biedrībai Austras istabas izveidei, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un Austras ideju turpinājumam.

Šogad Austrasdienās Liepājā kopā nāks un dziesmā kopā būs Kristīne Sudmale-Locika, Uldis Ozols, Zanda Štrausa, Jānis Rūcis, Kristaps Sudmalis, Jana Egle, Andris Davidons, Inese Sērdiene, Simona Tomase, Renāte Ķeire, Rovena Palkavniece, Ādolfija Ieva Litavniece, Sandra Kalna, Ilze Kovere, Anna Rozenblate, Alma Ūbele, Valdis Skarevičs, Sanita Stepena un citi.

Kad Austrasdienas Liepājā būs patīkami ieskandinātas, tad nākamajā nedēļas nogalē, 10. un 11. martā, Austrasbērni koncertēs Rīgā, Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” sniedzot koncertu bērniem un koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” gaišajā zālē dziedot gan Imantu Kalniņu, gan latviešu tautasdziesmas. Austrasdienu koncerttūre šogad noslēgsies 18. martā ar koncertu Kazdangas Kultūras centrā.

Pasākumus rīko Austras biedrība, sadarbībā ar minēto koncertu norises vietu pārstāvjiem, kuriem izsaka lielu pateicību par atsaucību.

Informējam, ka Austras biedrībai iespējams ziedot gan koncertos skaidrā naudā, gan veicot pārskaitījumu uz Austras biedrības ziedojuma kontu LV52HABA0551043224512, Reģ.Nr. 50008125791, ar norādi – “Ziedojums Austras biedrībai Austras istabas izveidei, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un Austras ideju turpinājumam”.

Iepriekšējais
Nākamais raksts