musician left musician right
background

Dziesmu burtnīcas “Austras draugu dziesmas” atvēršanas svētki

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 18.30 līdz ar latviešu dziesminieku koncertu “Mosties” Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē Austras biedrība prezentēs jaunāko izdevumu Austras dziesmu burtnīcu sērijā – Austras Pumpures sastādīto “Austras draugu dziesmas”, kurā apkopotas vairāk kā 40 dziesmas, ko sacerējuši gan Austrasbērni, gan Austras draugi, tostarp, Viks, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis un citi.

“Lai dzīve būtu cik neganta, ja draugs, tad tomēr iztikt var…”, ar šiem Andreja Upīša vārdiem Austra Pumpure aizsāka ideju par draugu dziesmu apkopošanu notīs un to tālāknodošanu. Un nu, tuvojoties valsts svētkiem un Austras Pumpures dzimšanas dienai, Austras draugi sagatavojuši dāvanu – sesto dziesmu burtnīcu, kurā savas dziesmas dāvina gan Austrasbērni jeb Austras Pumpures audzēkņi, gan Austras draugi jeb, kā tos bieži dēvē pati Austra, atradeņi. Šajā dziesmu burtnīcā iespējams mūzikā satikties ar Viktoru Kalniņu jeb Viku, Imantu Kalniņu, Uldi Ozolu, Andri Kārkliņu, Valdi Ābolu, Ēriku Ķiģeli, Haraldu Sīmani, Ievu Akurateri, Valdi Atālu, Antu Eņģeli, Silviju Silavu, Rolandu Lappuķi, Kasparu Dimiteru, Juri Hiršu, Vitu Krūmiņu, Agitu Dragunu, Pēteri Dragunu, Andri Mičuli, Sintiju Gravu, Maiju Kalniņu, Arni Miltiņu, Kristīni Sudmali-Lociku, Induli Vanagu, Juri Vilcānu, Ojāru Lapiņu, Intu Pauļuku, Jāni Rūci un Janu Egli.

Austras draugu dziesmu burtnīcas ievadā dziesminieks Arnis Miltiņš raksta: “Mans draugs ir laiks. Laiks, laikmets jeb vienkārši mirklis. Mirklis, kurš pavadīts visiem kopā dziesmās, sarunās, smieklos, klusumā… Mākslas darbinieku namā, Nacionālā teātra Mazajā zālē, Leļļu teātrī, Liepājas teātra Mazajā zālē, Latvijas kultūras namos, Austras dzīvoklī Ūliha vai Ugāles ielā pie tases tējas dziedot līdz „rīta šausmai” un gaidot Rīgas vilcienu. Novēlu, lai Jūs caur Austras draugu dziesmām sajustu šī laika, laikmeta un mirkļa burvību, lai Jūs vienmēr atrastu pareizos vārdus un spētu gan uzklausīt, gan saprast, gan arī piedot savam draugam.”

Dziesmu burtnīcas “Austras draugu dziesmas” veidošanās ceļā pateicamies Austrai Pumpurei, Kristīnei Locikai (nošu raksts, redakcija), Sandrai Lipskai (dizains, salikums) un Laimai Miltiņai (vāka zīmējums) un Signei Sniedzei (atbildīgā par izdevumu). Īpašs paldies par atsaucību Tijai Auziņai, Ilzei Gruntei, Zanei Daugulei un Agitai Dragunai. Dziesmu burtnīca iespiesta SIA “Tipogrāfija Krasts”.

Uzziņai: Lāčplēša dienas koncerts “Mosties” notiek 11. novembrī pulksten 18.30 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē. Pasākums ir atvērts ikvienam interesentam, kuram tuva dziesminieku radītā mūzika – stāsti dziesmās. Koncertu rīko „Austras biedrība”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas Latviešu biedrība. Ieeja bez maksas.

Plašāk par Austras biedrības izdevējdarbību un iespēju izdevumus iegādāties aicinām lasīt ŠEIT.

Iepriekšējais
Nākamais raksts