musician left musician right
background

Latviešu dziesminieku koncerts “Mosties”

11. novembrī, Lāčplēša dienā, pulksten 18.30 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks ikgadējais latviešu dziesminieku koncerts “Mosties”, kurā savas dziesmas Latvijai izdziedās Ieva Akuratere, Haralds Sīmanis, Goran Gora, Elīna Līce, Uldis Kākulis, Austra Pumpure, Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Uldis Ozols, Agita Kaužēna, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Inese Sērdiene, Ilze Kovere, Simona Tomase, Renāte Ķeire, Jānis Rūcis un citi Austrasbērni. 

Latviešu dziesminieku balsis vienmēr bijušas klātesošas valstij nozīmīgos laikos, kad garam jāmostas, jārod spēks un jāveido jaunais. Savā ziņā gan priekšvēstneši, gan laikmeta un sabiedrības spogulis – dziesminieki, tie, kas laika garu izdzied savās melodijās un sirds sajūtu ietērpj vārdos. “Mosties”, raksta šī gada jubilārs, dižgars, dzejnieks Knuts Skujenieks, kura vārdi skanēs ne vienā vien dziesmā un par kura klātbūtni priecāsimies arī šajā koncertā. Pirmoreiz latviešu dziesminieku koncertā Lāčplēša dienā piedalīsies arī mūsu tautai tik nozīmīgā vēstījuma nesēja Ieva Akuratere, kā arī leģendārais dziesminieks Haralds Sīmanis un pazīstamais mūziķis Goran Gora.

Koncertprogrammā skanēs gan dziesminieku pašu sacerētās dziesmas Latvijai, gan neiztrūkstoši arī Imanta Kalniņa kompozīcijas un ikvienam mīļās un tuvās latviešu tautasdziesmas. Šogad Lāčplēša dienas koncertā Austras biedrība prezentēs arī jaunāko izdevumu – Austras dziesmu burtnīcu “Austras draugu dziesmas”, kurā apkopotas vairāk kā 40 dziesmas, ko sacerējuši dziesminieki – gan Austrasbērni, gan Austras draugi, tostarp, Viks, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis un citi.

Lāčplēša dienas koncertu vadīs Ēriks Pozemkovskis. Pasākums ir atvērts ikvienam interesentam, kuram tuva dziesminieku radītā mūzika – stāsti dziesmās.

Ieeja bez maksas.

Koncertu rīko „Austras biedrība”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas Latviešu biedrība.

Iepriekšējais
Nākamais raksts