musician left musician right
background

Popē vērsies „Dziesminieku VĀRTI Kurzemē”

..nemaz ne tik senos laikos Kurzemes ziemeļrietumu krastā, brīnumskaistā vietā – Popē – satikās spīganas. Ne nakts aizsegā, ne slepus no ļaudīm, ne kā īpaši atšķirdamās no tiem. Kā vienkāršas meitas no skata, brienamzābakiem kājās, tās devās pastaigā. Vienubrīd ceļa taka pārtapa senā pilskalnā. Apklusa spīganu valodas, piesēda tās uz sensenā kalna. Viņas klausījās..

18. un 19. augustā Latvijas dziesminieki un dzejnieki pulcēsies Ventspils tuvumā esošajā Popē, kur pirmo reizi notiks „Dziesminieku VĀRTI Kurzemē”. Divas dienas Popes estrādē, pilskalnā un Popes dabas koncertzālēs notiks koncerti, kurā dziesminieki un notikuma apmeklētāji satiksies dziesmā un dzejā. Lai tādējādi ieskandinātu vēl vienu skaistu Latvijas vietu, iedodot tai jaunu skanējumu un elpu.

“Kāpēc man tas ir svarīgi? Sadzirdēt, atsaukties, veidot šādu notikumu? Jo es zinu, kāds esības prieks un kāds dzīvotspēks ir tajos procesos, kad ļaujamies un atļaujamies būt tie, kas esam,” saka Maija Kalniņa, liepājniece un viena no dziesminieku VĀRTU vērējām.

“Aicinām atsaukties dziesminiekus no visas Latvijas, īpaši no Kurzemes, un pieteikt savu klātbūtni notikumā “Dziesminieku VĀRTI Kurzemē” – gaidīsim un priecāsimies par ikvienu, kurš labprāt vēlas dalīties ar savu mūzikā tērpto dzeju,” tā Inese Sērdiene, kas izzina un dokumentē 21. gadsimta tautasdziesmu un to teicējus. Viņa turpina: “Dziesminieks, tas ir dziesmas pirmavots. Neatkarīgs no mūzikas žanriem, rāmjos neieliekams savrupnieks, personība un vēstnesis. Skan tikai balss, pavadošais mūzikas instruments un stāsts. Profesionāli mūziķi, autodidakti un nosacīti amatieri šajā izpausmē satiekas citā kvalitātes izpratnē. Nereti pašmācības ceļā apgūtā ģitāras, kokles vai klavierspēle labi kalpo dziesmu stāsta un tiešākai sajūtu radīšanai. Cik atšķirīgi un īpaši cilvēki, tik viņu dziesmas un stāsti tajās. Skaļi un pieklusināti, dumpinieki un miera nesēji. Paši gan savu dziesmu melodiju, gan vārdu autori vai arī tādi, kuru rokās skanēt sāk sev tuvo dzejnieku teksti. Dziesminieks šodien rada tautasdziesmas, tā ir mūsdienu folklora!”

Dziesminieki aicināti pieteikties līdz 1. jūlijam, rakstot vārdu, uzvārdu, kontaktus un īsu radošo aprakstu uz e-pastu: inese@austrasbiedriba.lv.

Vairāk informācija par notikumu rodama šeit:
www.facebook.com/dziesminiekuVARTI 

Ar laba vēlējumiem,
Maija Kalniņa
maijaliepaja@gmail.com
29376200

Iepriekšējais
Nākamais raksts