musician left musician right
background

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos

Tuvojoties gada skaistākajiem un skanīgākajiem latviešu tradicionālajiem svētkiem – vasaras saulgriežiem, no 18. līdz 21. jūnijam, godinot tradīcijas, svinēsim, smelsim spēku un prieku, iededzot saulgriežu ugunis Rīgas kalnos – Torņakalnā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Āgenskalnā un Grīziņkalnā!

Ceturtdien, 18. jūnijā plkst. 19.00 ielīgošanu Rīgas kalnos iesāksim ar Zāļu vakaru un Līgo dziesmām, rotaļām un dančiem Torņakalnā J.Akuratera un O.Vācieša muzeja dārzā kopā ar Ivetu Vizbulīti un Vidvudu Medeņiem.

20. jūnijā no plkst. 12.00 Līgo dziesmas skanēs Čiekurkalnā, kur reizē ar vasaras gadatirgu notiks ielīgošana Čiekurkalna tirgū kopā ar folkloras kopu “Rija”, vadīs Signe Sniedze un Druvis Rijnieks. Savukārt, plkst. 15.00 uz ielīgošanu aicināti Dzegužkalna iedzīvotāji un ikviens interesents Dzegužkalna estrādē, kur Ilga Reizniece kopā ar Rīgas Danču klubu ierādīs īstos deju soļus Jāņu rotaļās un dančos! Vakarpusē plkst. 18.00 līgos arī Āgenskalns, kur ikviens Jāņabērns gaidīts uz ielīgošanu E.Smiļģa Teātra muzejā kopā ar kapelu “Hāgenskalna muzikanti”, folkloras kopu “Dandari” un vadītāju Ilmāru Pumpuru.
Saulgriežu dienā, 21. jūnijā, no plkst. 13.00 līgos arī Grīziņkalns, kur folkloras kopas “Krulla”, “Ciguzis”, “Zvīgzna” un “Rija” ikvienu priecēs ar Līgo dziesmām, rotaļām un dančiem. Kopā ar vadītājiem Ievu Bērziņu un Druvi Rijnieku jautri dancos un līgos kā mazi, tā lieli.

Līgosim kopā – saglabāsim un mācīsimies Jāņu tradīcijas, darināsim vainagus, dziedāsim, godināsim Jāņus, iesim rotaļās un lēksim dančus! Izbaudīsim latviešu kultūras tradīciju spēku un iedegsim gaismu arī katrs sevī!Ielīgošanu rīko Austras biedrība ar Rīgas domes atbalstu.

Ieeja bez maksas.

Seko arī šeit:
https://www.facebook.com/Austrasbiedriba
http://www.draugiem.lv/austrasbiedriba/

Iepriekšējais
Nākamais raksts