musician left musician right
background

Festivāls „BILDES 2013” aicina uz Jauno dziesminieku koncertu

Piešķirot pasākumam mierīgākus un atmosfēriskākus muzikālos toņus, arī šogad mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2013” akustisko priekšnesumu programmu papildinās siltu publikas atsaucību iemantojušais Jauno dziesminieku koncerts. Taču šoreiz tas ir nomainījis mājvietu – koncerts būs klausāms Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē 21. novembrī plkst. 19.00, informē festivāla rīkotājs „BILŽU BIROJS”.

Šogad festivāls klausītājiem turpinās piedāvāt pirms diviem gadiem aizsākto Jauno dziesminieku koncertu, cerot laika gaitā to nostiprināt kā neatņemamu „BILŽU” koncertu sastāvdaļu un tradīciju.

Dziedātāja Anita Intaite, pazīstama arī ar skatuves vārdu Košā, šogad pirmo reizi uzstāsies Jauno dziesminieku koncertā un ierastās rokmūzikas vietā izpildīs dziesmas akustiskā noformējumā: „Tāpat kā cilvēkam ir dažādas sajūtas un noskaņas, dažādas ir arī mākslinieciskās izpausmes. Vienatnē es uzstājos reti, jo man tas ir liels izaicinājums, bet domāju, ka „BILDES” ar savu radošo atmosfēru ir ļoti piemērota vieta, lai īstenotu vienu no šiem īpašajiem uzdrošināšanās mirkļiem.” Tomēr, atgādinot klausītājiem arī par savu enerģisko dabu, dziedātāja uzstāsies arī „BILŽU” VETERĀNU koncertā kopā ar „Dzelzs Vilku”.

Savukārt hipnotizējošās balss īpašniecei, dziedātājai Fox Lima Jauno dziesminieku koncerts būs debija „BILDĒS”. Līdz šim viņa uzstājusies galvenokārt ārzemēs, kur guvusi ievērojamu klausītāju un mūzikas industrijas pārstāvju atsaucību, piedaloties vienā no pasaulē prestižākajiem jauno dziesmu autoru konkursiem „The John Lennon Songwriting Contest”; Fox Lima dziesma „Tirpini” vienā no kategorijām ieguvusi „Grand Prix” apbalvojumu. Neskatoties uz muzicēšanu ārzemēs, dziedātāja atzīst, ka par „BILDĒM” interesējusies jau vairākus gadus, un nu viņas vēlme kļūt par festivāla dalībnieci piepildījusies. „Koncertā plānoju iepazīstināt klausītājus ar savu titulēto dziesmu, tiesa, izpildot to akustiskā manierē. Iecerēts, ka manu priekšnesumu papildinās arī koklētājs un perkusionists,” tā Fox Lima.

Turpretī kolorītās meiteņu indie pop grupas „Sus Dungo” dalībniecei Diāna Sus šis jau būs piektais gads festivālā. Viņai Jauno dziesminieku koncerts saistās ar mājīgumu un omulību, tāpēc tradīcijas turpināšanas nolūkos viņa atkal priecēs klausītājus ar jaunām dziesmām. Šogad Diānai koncertā pievienosies arī dažas no „Sus Dungo” meitenēm, tāpēc gaidāms, ka priekšnesums būs īpaši sirsnīgs.

Jauno dziesminieku koncertā, kuru vadīs Kārlis Kazāks, uzstāsies arī Imants Daksis, Baiba Dēķena, Liene Dravniece, Mikus Frišfelds, Kārlis Kazāks, Anete Kozlovska, Mārtiņš Križevics, Laura Lō, Elīna Starķe-Arbidāne, Mikus Straume, Gatis Zotovs, Lauris Valters.

Festivāla ietvaros Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē no 20. līdz 22. novembrim būs klausāmi arī FOLKKONCERTS un BLŪZA koncerts, savukārt Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē no 29. novembra līdz 1. decembrim būs iespēja vērot JAUNO GRUPU un „BILŽU” VETERĀNU kopprojektu koncertu, „BILDĒS” sevi jau pieteikušo grupu kopprojektu koncertu ar radošām personībām, koncertu BĒRNIEM un „BILŽU” VETERĀNU koncertu.

BIĻETES: www.bilesuparadize.lv
Ar festivāla koncertu programmu var iepazīties mājas lapā: www.bildes.lv.

Iepriekšējais
Nākamais raksts