musician left musician right
background

Dinārs Gulbis dziesmu vakarā Reiterna namā

Debesis jau ir tuvu, tepat, mūsos, mums atliek tikai ieraudzīt.” /D.Gulbis/

7. februārī, ceturtdienas vakarā plkst. 19.00 Latvijas 1. rokkafejnīcā Reiterna namā viesojas latviešu dziesminieks Dinārs Gulbis.
Dziesminieku vidū Dinārs zināms kopš pirmās uzstāšanās plašākai auditorijai starptautiskajā folkmūzikas festivālā „Bardu rudens” 2010. gadā Sv.Pētera baznīcā Rīgā, vēlāk piedalījies Vislatvijas Dziesminieku Saietos Jaunpiebalgā, kā arī veidojis savus autorvakarus.

Dziesminieku videi Dinārs pievērsies, ievesmojoties no Haralda Sīmaņa, Valda Atāla, Ulda Ozola, Antas Eņģeles, Austras Pumpures, Kārļa Kazāka, Ieva Akurateres un citiem, pateicoties kuriem, jaunais dziesminieks ieraudzījis patiesu, labu dzeju un vēstījumu. Mūzika viņam atklājusi dzeju. Dinārs apstiprina, ka pievērsties mūzikai un sākt dziesminieku ceļu var jebkurā vecumā.

Ceturtdienas vakarā Dinārs spēlēs un izdziedās savas dziesmas Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša, Intas Riekstiņas, Daigas Gulbes un Agitas Dragunas vārdiem, kā arī skanēs gan kāda tautasdziesma, gan citu dziesminieku sacerētās dziesmas. Gaidāms arī kāds svaigs pirmatskaņojums. Dinārs stāsta: „Dziesminieki, mēs esam veiksmes bērni, mums ir tādi dzejnieki un tepat līdzās: Jana Egle, Agita Draguna, Inta Riekstiņa, Amanda Aizpuriete, Valdis Bisenieks, mans jaunatklājums Imants Kulinskis un daudzi daudzi citi. Esmu atradis savu ceļu caur dzejniekiem un dziesminiekiem, un tā ir vide, kurā ļoti labi jūtos.

Dziesminieks atklāj, ka jātiecas uz profesionālismu, bet augstākais sasniegums un vērtība ir būt godīgam uz skatuves, saglabājot vienkāršību un sirsnību. Dinārs: „Mēģinu būt vidutājs starp mūziku un dzeju, mēģinu apvienot to un aiznest līdz klausītājam, kā es to saprotu. Veidot sarunu dvēseles līmenī. Svarīgākais – absolūts godīgums. Tu esi tāds, kāds tu esi ar savu kailo dvēseli. Atdot sevi un netaupīt.

Ieeja par ziedojumiem.

Dziesmu vakari notiek katru otro ceturtdienu Latvijas 1. rokkafejnīcas „Reiterna nams” (Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4) lielajā zālē (2.stāvā). Dziesmu vakarus rīko Latvijas Mūzikas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas 1. rokkafejnīcu un SIA RJK. Informatīvi atbalsta Austras biedrība (www.austrasbiedriba.lv).

Iepriekšējais
Nākamais raksts