musician left musician right
background

Dziesmu vakaru Jaunais gads

Jauns gads ir atnācis, svinības beigušās un dziesmu vakari Latvijas 1. rokkafejnīcas „Reiterna nams” telpās turpina savu darbību. Gada pirmajā pasākumā, kas notiks šo ceturtdien, 10. janvārī plkst. 20.00, vēlējāmies atskatīties uz pagājušo gadu, kāds tas bijis, ko jaunu esam atklājuši, kādas jaunas sejas pamazām, bet stabili ienāk dziesminieku apritē. Vēlējāmies pasēdēt draugu lokā, jo visi tie cilvēki, kas apmeklē mūsu dziesmu vakarus ir mūsu draugi, un vienkārši padziedāt. Tāpēc šoreiz dziesmu vakara struktūra ir sanākusi divdaļīga un saviesīga.

Pirmajā daļā uz rokkafejnīcas skatuves kāps grupa „Pusčetros”, kura beidzot nolēmusi veikt savu labāko skaņdarbu ierakstu. Un kur gan vēl lai to dara kā savējo lokā dziesmu vakarā. Pati grupa par sevi stāsta: “”Pusčetros” aizsākumi meklējami Kuldīgā 2006. gadā. Laikam, vēlmēm un gaumēm mainoties, mainījās arī grupas sastāvs un izpildījums. Šobrīd kopā muzicē Lauma (perkusijas), Raitis (bass) un Rūta (vokāls, ģitāra), kas šādā sastāvā darbojas jau otro gadu. Grupa ir spēlējusi dažādos Rīgas bāros, piemēram, Teātra bārā, Space dog, Ļeņingrada, MaizeCafe u.c. Grupa piedalījusies arī tādos festivālos un pasākumos kā “Bardu pavasaris”, Ziedoņdārza svētki, Jauniešu dienas, festivālā “MaDARA”, “Bildes”, “Knauķi”, “KVP” u.c. Grupas radīto mūziku grūti ielikt konkrētos rāmjos, tiek izpildītas galvenokārt pašu oriģināldziesmas, kuras varētu pieskaitīt pie folkroka stila. Tuva ir arī PJ Harvey, The Beatles, The Cranberries daiļrade. Galvenais ir būt un darīt to, kas neļauj aizmirst, ka un kas esi.”

Dziesmu vakara otrā daļa būs veltīta draugiem. Kopā būs sanākuši ļaudis, kas gadu gaitā ir organizējuši dziesmu vakarus un tie, kas tikai nesen ir ienākuši dziesminieku vidē. Mēs nojauksim robežu starp skatuvi un zāli un dziedāsim. Būs dzirdami Kristaps Sudmalis, Antra Prokofjeva, Ilze Kovere, Inese Sērdiene, Endija Štāle. Ciemos, atrādīt savu jaunāko veikumu būs atnākusi grupa „Konstitūcija Tējā”, kas savu koncertdarbību uzsāka pagājušajā gadā un tieši dziesmu vakarā. Gaidāmi arī dažādi pārsteigumi, netradicionālas uzstāšanās, jaunas sejas, bet, galvenais kopā dziedāšana ar Jums, mūsu draugi un skatītāji. Aicinām visus, kas sirdī jūtas piederīgi mūsu dziesminieku ciltij. Pasākuma sākums plkst. 20.00, vieta nemainīga – Latvijas 1. rokkafejnīcas „Reiterna nams” (Vecrīgā, Mārstaļu ielā 2/4) lielajā zālē (2.stāvā).

Dziesmu vakarus rīko Latvijas Mūzikas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu un SIA RJK. Informatīvi atbalsta Austras biedrība (www.austrasbiedriba.lv).

Iepriekšējais
Nākamais raksts