musician left musician right
background

MAĢISKAIS TEĀTRIS – IEEJA TIKAI JUKUŠIEM

„Izstādes-akcijas iecere Akuratera mājā MAĢISKAIS TEĀTRIS – IEEJA TIKAI JUKUŠIEM. AKURATERS VAI HESE? tiks būvēta kā savdabīga interaktīva spēle – perfomenc stilā. Mēs –radošā grupa, vēlamies atklāt Jāni Akurateru, viņa personības pamatkodu, sākumdzeju, par bāzes pamatni izvēloties Hermaņa Heses romāna/esejas „Stepes Vilks” matricu. Vēlamies uz Akurateru un Hesi paskatīties caur stikla prizmu. Izrādes-akcijas kompozīcija ietvers „Stepes Vilka” komentāru montāžu ar Akuratera dzejas teksta lasījumu, speciāli komponētiem dziedājumiem, stikla mākslas objektiem un telpas dizainu. Var teikt, ka Jānis Akuraters un Harijs Hallers ir kā divi spoguļi nolikti viens pret otru. Hese raksta: „Patiesībā visiem cilvēkiem būtu jābūt cits citam par spoguli, būtu tā jāatbild un jāatbilst cits citam”.

Viktors Jansons

„Katram laikmetam, katrai kultūrai, katram paražu un tradīciju kopumam ir sava struktūra, savs – tai piederīgais maigums un skarbums, skaistums un nežēlīgums, katrs zināmas ciešanas uzskata par pašsaprotamām, pacietīgi samierinās ar zināmu ļaunumu. Par īstām mokām, par elli cilvēka dzīve kļūst tikai divu laikmetu, divu kultūru un divu reliģiju sadures punktā.”

Hermanis Hese

„Akuratera dzejā ir divas dvēseles: viena – maiga sapņotāja, smalkjūtīgi vāra, viegli ievainojama cilvēka nepraktiķa dvēsele un otra – lepna, spītējoša, nemierīgi sāpoša, cīņas un vētru alkstoša varoņa dvēsele. Abas šīs dvēseles reti kad šķirtas; viņas vienmēr cieši vienotas. Un abas viņas meklētājas – abas mūžam meklē, bet nerod savu elku piepildījuma. Mūžīgs nemiers, mūžīga traģika.”

Pēteris Ērmanis

IZSTĀDES/AKCIJAS SEANSU NORISES LAIKI*
24.10. plkst.18.00
25.10. plkst.15.00
26.10. plkst.13.00
27.10. plkst.16.00
30.10. plkst.18.00
31.10. plkst.14.00

*seansa ilgums ~1,5 h

BIĻEŠU CENAS
Skolēniem, studentiem – LVL 1,-
Pensionāriem – LVL 1,-
Pieaugušajiem – LVL 3,-

NORISES VIETA
Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, O. Vācieša ielā 6a

IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS
Pieteikšanās un biļešu rezervēšana uz seansiem pa tālruni 26703293 (Maira Valtere, programmas kuratore)

IZSTĀDI/AKCIJU VEIDO UN PIEDALĀS:
Viktors Jansons – scenārijs, režija, komentārs
Inguna Audere (Latvija) un Maikls Rodžers (ASV) – stikla mākslas objekti
Juris Kulakovs – komponists
Some 1 – telpas dizains
Maira Valtere – projekta kuratore

PAPILDUS INFORMĀCIJA
e-pasts: akuratera.muz@inbox.lvakuraters@memorialiemuzeji.lv

ATBALSTĪTĀJI
Valsts Kultūrkapitāla fonds, VA Memoriālo Muzeju apvienība

Iepriekšējais
Nākamais raksts