musician left musician right
background

Juris Hiršs dziesmu vakarā Reiterna namā

Latvijas 1. Rokkafejnīcā Reiterna namā uz dziesmu vakaru ceturtdien, 18. oktobrī plkst. 20.00 aicina dziesminieks, Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs.

Šoreiz aktieris nespēlēs lomu, bet izrāde būs. Juris Hiršs būs gan vakara režisors, gan galvenais personāžs. Skatuves bruņinieks ar divpadsmitstīgu ģitāru apturēs teātra ikdienu un spēlēs sevi.

Viss, kas bija, viss, kas bija, bij’ no tīra vēja…” – šie vārdi lielai daļai klausītāju pazīstami, pateicoties Jura Hirša dziesmas „Veltījums” (Ārijas Elksnes vārdi) dalībai „Mikrofona aptaujā” 1990. gadā, bet pirmās dziesmas tikušas sarakstītas jau krietni agrāk, līdz ar pirmo piecu ģitāras akordu apgūšanu. Tagad mūzika kļuvusi par svētkiem ikdienā.

Juris Hiršs raksta dziesmas gan ar saviem vārdiem, gan savās liriskajās melodijās ietērpj arī Vizmas Belševicas, Knuta Skujenieka, Vijas Gunas, Imanta Ziedoņa, Jāņa Ziemeļnieka, Ojāra Vācieša, Ziedoņa Purva u.c. dzejnieku tekstus. Romantiskās balādes un to galantais pasniegšanas veids īpaši tuvs sievietes dvēselei.

Dziesmu vakaru ciklā dziesminieks tiekas ar klausītājiem ne pirmo reizi. Jau pirms gada viņš uzrunāja ne vien ar dziesmām, bet arī stāstiem ar krietnu humora devu. Tāpēc Jura Hirša dziesmu vakars būs īpašs, jo aktieris bez izrādes neeksistē.

Aicinot klausītājus ceturtdien uz dziesmu vakaru, Juris Hiršs ar smaidu saka: „Mēs tik reti tiekamies, ka jāizmanto katra iespēja. Es gaidīšu un centīšos būt ļoti labs.

Dziesmu vakari notiek katru otro ceturtdienu Latvijas 1. Rokkafejnīcas „Reiterna nams” lielajā zālē (2.stāvā). Rokkafejnīcas saimnieki un darbinieki būs parūpējušies par atbilstošu atmosfēru un, sākot ar 4. oktobri, ceturtdienas izsludinātas par Vīna vakariem, kur papildus jau ierastajai smaržīgajai tējai un kafijai iespējams baudīt arī īpašus vīnus un atbilstošas uzkodas.

Dziesmu vakarus rīko Latvijas Mūzikas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu un SIA RJK. Informatīvi atbalsta Austras biedrība.

Iepriekšējais
Nākamais raksts