musician left musician right
background

Jauno dziesminieku festivāls “Bardu pavasaris”

11. maijā plkst. 18.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29) notiks jauno dziesminieku festivāls „Bardu pavasaris”.

Bardu jeb dziesminieku kustība Latvijā šobrīd uzņēmusi jaunus apgriezienus gan koncertu, gan mūziķu skaita ziņā. Šajā sarežģītajā elektronikas laikmetā cilvēki meklē to – it kā sataustāmo, patieso, vienkāršo un nesamāksloto, un daļa radošo dvēseļu atrod sevi kā dziesminiekus, kas savu būtību un savu pasauli izdzied.

Šogad jauno dziesminieku festivālā „Bardu pavasaris” piedalīsies Hasinta, Laura Bicāne, Dinārs Gulbis, Zane Aišpure un Rūta Ķergalve, Endija Štāle, Juris Mols, Līva Vilnīte, Sandra Jurberga, Skranda un īpašais viesis dziesminieks Kārlis Kazāks.
Pēc koncerta pasākuma otrajā daļā būs brīvais mikrofons, kur aicināts piedalīties ikviens, kuram dziesma ir kas vairāk par radio hitu un muzicēšana – kas vairāk par izklaidi. Pasākuma otrās daļas sākumā uz sadziedāšanos aicinās austrasbērni un tad patīkamā, neformālā gaisotnē savas dziesmas varēs izpildīt ikviens, kuram būs līdzi ģitāra un savs dziesmu pūrs.
Festivāla laikā notiks arī skatītāju balsošana par spilgtāko jauno dziesminieku, kuram tiks dota iespēja uzstāties starptautiskajā dziesminieku festivālā „Bardu rudens”, kas ik gadu norisinās oktobra trešajā nedēļā.

Jauno dziesminieku festivāls „Bardu pavasaris” radīts ar ideju popularizēt dziesminieku kustību jauniešu vidū un atklāt klausītājiem jaunus talantīgus latviešu dziesminiekus. Ne mazāk svarīga nozīme ir idejai veicināt jauno dziesminieku radošumu un dot iedvesmu un prieku klausītājiem radīt pašiem. Iespējams, kādam klausītājam šis festivāls būs paša radošo spēju un talantu atklāsme.

Viens no pirmo festivālu „Bardu rudens” organizatoriem Zigmārs Kristsons savulaik dziesminieku radīto dēvēja par „folku – mūzikas stilu, kurā galvenās izpausmes ir balss un pavadošais mūzikas instruments, parasti – balss un akustiskā ģitāra. Savukārt bards ir mūziķis, kas spēlē un dzied folku, parasti izpilda pats savu individuālu repertuāru, pats savā individuālā spēles manierē un intonācijā. Bardu muzikālā kultūra ir ļoti demokrātiska un izteikti neformāla. Latvijā bardus reizēm sauc par folkmūziķiem, reizēm par dziesminiekiem.”

Jauno dziesminieku festivālu „Bardu pavasaris” rīko Rīgas Kultūras un atpūtas centrs „Imanta”, atbalsta Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments un Austras biedrība.

Ieeja: Ls 2,-

Iepriekšējais
Nākamais raksts