musician left musician right
background

Brāļi Ziemeļi Reiterna namā

16. maijā plkst. 19.00 Latvijas 1. rokkafejnīcā Reiterna nama mazajā zalē sengaidīts notikums – pēc ilgāka pārtraukuma koncertu sniegs dziesminieki brāļi Āris un Saulceris Ziemeļi.

Plašākai publikai pazīstami ar “Mikrofona” aptaujā 1987. gadā uzvarējušo Āra Ziemeļa dziesmu ar Māra Čaklā vārdiem “Uzsniga sniedziņš balts”, brāļi Ziemeļi daudz muzicējuši gan pirms, gan pēc šīs slavas, dažādos Latvijas nostūros uzstājoties koncertos un saviesīgos pasākumos. Viņu dziesmas lentēs un kasetēs bija daudzās mājās, popularitātē sacenšoties pat ar “Čikāgas piecīšiem”. Un tas nav pārsteigums, jo liriski izjustais izpildījums, saskanīgais divbalsīgais dziedājums un ģitāru aranžējums bija un joprojām ir daudziem tuvs, mīļš un tīkams.

Sagaidot 2010. gadu, viņi ierakstīja pilnīgi jaunu dziesmu “Brienot tumsu”. Mūzikas autors ir Āris Ziemelis, bet par dziesmas pamatu ņemts Alfrēda Krūkļa dzejolis, un tas bija priekšvēstnesis jauna albuma tapšanai.

Dziesmu vakarā Reiterna namā dzirdēsim gan vecos, labi pazīstamos hītus (“Uzsniga sniedziņš balts”, “Dālderis”, “Lāstekas”, “Labāk zīle rokā”, “Es gribu dzīvot tēvu zemē”), gan arī kādu retāk dzirdētu dziesmu, kas varbūt jau pagaisusi no atmiņas vai vēl nav celta plašākas publikas priekšā.

Dziesmu vakari – latviešu dziesminieku tikšanās ar klausītājiem – notiek katru trešdienu plkst. 19.00 Latvijas 1. rokkafejnīcas mazajā zālē Reiterna namā, Mārstaļu ielā 2/4. Dziesmu vakarā 23. maijā uzstāsies Laura Bicāne.

Sagatavojis Eduards Cauna

Iepriekšējais
Nākamais raksts