musician left musician right
background

Dziesmu vakarā Eduards Cauna un Jānis Jansons

Ziemas spelgonis nav sasaldējis dziesminieku radošo garu. Kārtējais dziesmu vakars Teātra bārā aicina klausītājus uz divu, ļoti dažādu, bet radoši spēcīgu dziesminieku koncertu.

Gaidīsim visus 8. februārī, pulksten 20.00 Teātra bārā, Lāčplēša iela 26.

Eduards Cauna ir dzimis liepājnieks, un tieši Liepāja devusi viņam muzikālo izglītību – vijoles un klavierspēli. Kā tas nereti gadās dziesminieku vidē, Eduarda pamatprofesijai un izglītībai ir maza saistība ar mākslas pasauli. Viņš Latvijas Universitātē studējis dabaszinātnes, taču uzskata tās par savu vaļasprieku, jo ikdienu velta virtuālās pasaules veidošanai, attīstot jaunos medijus. Eduarda dziedājums paliek atmiņā ar siltu balss tembru, precīzi notvertām noskaņām un izmeklētu repertuāru, kurā ietilpst Valda Atāla, Imanta Kalniņa, Valda Ābola, Ulda Ozola, Arņa Miltiņa un citu mūziķu dziedātas un dažkārt nepelnīti piemirstas dziesmas.

Jānis Jansons (draugu uzrunāts arī kā Miķis) par sevi stāsta, ka dziesminieks viņā piedzimis 21 gadu vecumā, kad kādā mājas ballītē viņš iemainījis TV pret ģitāru. Sākotnējais uzstādījums muzikāli lasīt savu un sev tuvu dzejnieku radītu dzeju pamazām pārvērtās ļoti īpatnējā, brīžiem teatrālā priekšnesumā, kam līdzīgu latviešu dziesminieku repertuārā neatrast. Jānis ir uzstājies festivālā „Bildes”, Vislatvijas Dziesminieku saietos un daudzos citos koncertos un pasākumos. Kā saka pats dziesminieks, viņa auditorija varētu būt – „Vīrieši un sievieši labākajos gados, kuriem nav pretenzijas vai pat patīk literāri teksti un ir tuvs lībiešu humoriskums.”

Atgādinām, ka vēl joprojām turpinās atbalsta akcija dziesminiekam Valdim Atālam, kuras laikā tiek vākti līdzekļi Valda ārstēšanai. Ziedot ir iespējams arī ar pārskaitījumu. “LATVIJAS MŪZIKAS ATBALSTA FONDS”, Reģ. Nr. LV50008146971, VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka”, LHZBLV22, Konts LVL : LV95 LHZB 2300 1943 2900 1, ar norādi – Valdim Atālam

Dziesmu vakarus rīko Teātra bārs sadarbībā ar Latvijas Mūzikas atbalsta fondu. Informatīvi atbalsta Austras biedrība.

Iepriekšējais
Nākamais raksts