musician left musician right
background

Juris Hiršs atklāj jauno dziesmu vakaru sezonu Teātra bārā

5. oktobrī plkst. 20 ar Nacionālā teātra aktiera Jura Hirša dziesmu vakaru aizsāksies jaunā dziesmu vakaru sezona Teātra bārā.

Pagājušajā sezonā Saules muzejā un vēlāk Teātra bārā notikuši vairāk kā divdesmit dziesmu vakari, un tajos viesojušies tādi dziesminieki kā Anta Eņģele, Austra Pumpure, Haralds Sīmanis, Mikus Straume, Ziedonis Stutiņš, Egons Pičners, Maija Kalniņa, Kaspars Dimiters, Valdis Atāls un citi. Šie dziesminieku autorvakari ir radošas tikšanās ar klausītājiem – saruna dziesmā un vārdos. Aicināti visi interesenti, kas jau atklājuši un kas vēlas sev atklāt jaunu mūzikas horizontu.

Tikai veiksminiekam pēdējo gadu laikā izdevies dzirdēt Juri Hiršu, dziedot un sevi pavadot ar divpadsmitstīgu ģitāru, jo autorvakari kā dziesminiekam pazīstamajam aktierim notiek reti. Jura labs draugs dziesminieks Ziedonis Stutiņš ar zināmu smaidu atzīst: “Ja Hiršs nebūtu kļuvis par aktieri, tad būtu lielisks bards – folkmūziķis – dziesminieks. Tagad reti pie mums parādās.” Savukārt sarunā ar Juri secinām, ka dziesminieks, tā ir daļa no aktiera darba, un tajā pašā laikā ikvienam dziesminiekam jābūt arī nedaudz aktierim.

Dziesminieku vidē Juris ienāca, pateicoties mammai tēlniecei un dzejniecei Vijai Mikānei, kas iepazīstināja ar Austru Pumpuri. Būdams sestās klases skolnieks, Juris sāka viesoties pie Austras Liepājā un drīz sāka koncertēt ar viņas mafiju. Kad pirksti jau iemācījās pirmos piecus akordus uz ģitāras, radās arī pirmās pašsacerētās dziesmas. Turpmāk mūzika ir ikdienas sabiedrotais – uz skatuves teātrī un ne tikai.

Dziesmu vakarus rīko Teātra bārs sadarbībā ar Austras biedrību. 19. oktobrī plkst. 20 uz dziesmu vakaru aicina dziesminieks Uldis Kākulis.

Austras biedrība dibināta 2008. gada martā, un tās pamatdarbība saistīta ar Latvijas folkmūziķu, bardu jeb dziesminieku darbības veicināšanu un popularizēšanu, koncertu un festivālu rīkošanu, kā arī izdevējdarbību.

Teātra bārs ir radošo profesiju pārstāvju iecienīta atpūtas vieta, kur mājīgā gaisotnē pie dzēriena malka var nodoties nesteidzīgām sarunām.

Dziesmu vakari – latviešu dziesminieku tikšanās ar klausītājiem – notiks katru otro trešdienu plkst. 20.00 Teātra bāra (Lāčplēša ielā 26) jaunajā zālē. Visi mīļi aicināti!

Ieeja par ziedojumiem.

Pielikumā relīzefoto1foto2, afiša JPG, afiša PDF

Teksts: Inese Sērdiene

Iepriekšējais
Nākamais raksts