musician left musician right
background

Sajūtu dziesminieks Mikus Straume Teātra bārā

Trešdien, 27. aprīlī plkst. 19 dziesmu vakarā Teātra bāra jaunajā zālē (Lāčplēša ielā 26) viesosies Mikus Straume – sajūtu dziesminieks laikā un telpā.

Dziesmas man rodas, es tās satieku. Uz jautājumu, par ko es dziedu un kam, varu, nebaidoties no egocentrisma, atklāti teikt – par sevi sev. Un tas, ja vēl kādam citam šķiet saistošs dziesmās dzirdamais, tikai nozīmē, cik līdzīgi mēs esam, par spīti personas unikalitātei. Patiesums ir galvenais, kam tuvoties, uz ko tiekties. Dziesmas dzimst pašas, viss, ko varu darīt, ir pēc iespējas cītīgāk kultivēt sevi, augsni, kurā darbiem dzīt savas saknes un plaukt vai tieši pretēji – nīkt.

Mikus Straume – atradums jauno dziesminieku vidē. Raksturīgs īpašs gaišums un miers. Var dēvēt arī par bardu, jo dzied tikai pašsacerētas dziesmas – sava mūzika un teksts.

Ģitārspēli Mikus sāka apgūt vidusskolas laikā, tad arī radās pirmās dziesmas – vingrinoties akordus, stīgām līdzi balss, un tad balsī jau iezagās vārdi.

Dziesminieks pasauli tver un darbojas sajūtās, tās apzinot un padodot tālāk stīgu un vārdu vibrācijās. Mikus dziesmas, sajūtu miniatūras, var iepazīt arī internetā: http://bit.ly/edgCRp

Dziesmu vakara video afiša: http://vimeo.com/22687272

Dziesmu vakari Teātra bārā notiek katru otro trešdienu. Organizē Teātra bārs (http://www.teatrabars.lv/bars/index.html), informatīvi atbalsta Austras biedrība (http://austrasbiedriba.blogspot.com/) Tajos piedalās Latvijā pazīstami dziesminieki un jaunie talanti.

Teātra bārs (http://www.teatrabars.lv/bars) ir radošo profesiju pārstāvju iecienīta atpūtas vieta, kur mājīgā gaisotnē pie dzēriena malka var nodoties nesteidzīgām sarunām.

Ieeja par ziedojumiem.

Iepriekšējais
Nākamais raksts