musician left musician right
background

Muzikālais cīnītājs Kaspars Dimiters

Trešdien, 2. februārī plkst. 18 dziesmu vakarā Saules muzejā (Kungu ielā 1, ieeja no Rātslaukuma) ar klausītājiem tiksies muzikālais cīnītājs, skaistu, lirisku, romantisku, aizgrābjošu, konfrontējošu un dažbrīd pat griezīgi atmaskojošu dziesmu autors un izpildītājs Kaspars Dimiters.

Dziesminieks Kaspars Dimiters muzicē jau vairāk kā 35 gadus, no kuriem pēdējos 20 gados tapušas galvenokārt balādes. Šai laikā mūziķis arī veidojis libretu divām Zigmāra Liepiņa operām “Parīzes Dievmātes katedrāle” un “No rozes un asinīm” un mūziklam “Vadonis”.

Kaspara Dimitera daiļrade cieši saistīta ar viņa uzskatiem un sabiedrisko darbību. Viņa viedoklis vienmēr piesaista uzmanību, jo tas ir ass, precīzi formulēts un paceļas pāri ikdienišķībai. Dimiters izaicina, pārliecina vai atgrūž, un mūziku Dimiters meistarīgi izmanto kā līdzekli savas vēsts paušanai. Tās ir pārdomas par dzīvi, cilvēkiem, mīlestību un ticību. Koncertā nedzirdēsim akadēmiski trenētas balss vīterošanu vai izkruzuļotu aranžējumu — viņam raksturīgs tiešums, nesamākslotība un minimālisms. Dimiters izmanto tikai un vienīgi nepieciešamo, lai pateiktu savu sakāmo, un ar to pietiek, lai trāpītu tieši sirdī.

Trešdienas vakarā Saules muzeja pagrabā Kaspars Dimiters aicina savas daiļrades cienītājus uz muzikālu vakaru, kurā dzirdēsim gan pazīstamas, gan piemirstas dziesmas. Mūziķis pastāstīs par savu dzīvi šobrīd un labprāt atbildēs uz klātesošo jautājumiem.

Dziesmu vakari Saules muzejā no februāra notiks katru trešdienu, un tos sadarbībā ar Saules muzeju rīko Austras biedrība. Tajos piedalās Latvijā pazīstami dziesminieki un jaunie talanti.

Ieeja par ziedojumiem. Priecāsimies par līdzatnestajiem gardumiem pie tējas tases 🙂

Sagatavojis Eduards Cauna

Iepriekšējais
Nākamais raksts