musician left musician right
background

Agnese un Madara Rutkēvičas Saules muzejā

8 .februārī plkst. 18:00 Saules muzeja pagrabiņā Rīgā, Kungu ielā 1 (ieeja no Rātslaukuma) klausītājus aicina jaunās dzejnieces dvīņumāsas Agnese un Madara Rutkēvičas. Viņu dzejoļi bijuši lasāmi periodikā un interneta portālos un blogos, piesaistot ar tiešu, klaju, atkailinātu izteiksmi, bagātu valodu un nenogurstošu tieksmi izteikt visbūtiskāko

„..skaties, mīļais zēn, pār Daugavu atkal samierinājušies tilti
un putni met līksmus lokus, skaties, tagad viņa viena apsēžas
uz tur tā soliņa, no kura viļņu kustības precīzi piekļaujas skatam
kur atmiņas vairs neverd, bet mierpilni kūp kur viņa pati
iemācījusies sasildīt savas rokas. skaties, mīļais, zēn, viņa tagad
iemācījusies kā skatīties uz putniem, kuri metot arvien tuvākus lokus
tā arī nekad nav satikušies. skaties, mīļais zēn, tā meitene taču ir laimīga”
/Agnese Rutkēviča/

Abas māsas dzimušas 03.10.1988. Cēsīs, abas studējušas dramaturģiju Kultūras akadēmijā, abas kļuvušas par aktrisēm N. Griestiņa teātrī un Nacionālajā teātrī, abas raksta arī lugas un stāstus. Taču tikpat daudz ir arī atšķirīgā, gan pasaules tvērumā, gan dzejas intonācijā.

Agnese publicējusies arī ar pseidonīmu Anna Foma, studējusi režiju un dramaturģiju Polijā, Krakovā: „teātris ir mana nervu slimība. tāpat kā literatūra. tie ir mani nervi. tā esmu es.”

Madara vislielāko paldies saka tētim un mammai, un savam dramaturģijas skolotājam Laurim Gundaram „par to, ka viņš norāva dažu labu apsēju man no acīm – un bez tiem tad es arī savā dzīvē cenšos virzīties…”

„..visi, kam jānāk. nāks.
visi, kam jāaiziet. aizies.

piedod un dzīvo.

pilsēta klusa un lietaina. dzīva.”

/Madara Rutkēviča/

Pasākumu rīko Austras biedrība, folkmūziķu organizācija, sadarbībā ar Saules muzeju, kura kolekcijā ir ap 400 saules skulptūru no dažādām pasaules malām. Dzejas vakari muzejā notiek katru otrdienu – 15. februārī klausītājus aicina Amanda Aizpuriete.

Bet Saules muzeja dziesmu vakari sākot ar februāri pārcelti uz trešdienām plkst. 18:00, kad uz tikšanos klausītājus ielūdz dziesminieki. Pēc pasākumiem neliela parunāšanās. Silta tēja garantēta, groziņi vienmēr gaidīti.

Ieeja brīva, ziedojumi brīvprātīgi.

Ziņu sagatavoja Agita Draguna

Iepriekšējais
Nākamais raksts