musician left musician right
background

Aicina pieteikt dalību dziesminieku festivāla “Trubadūrs” brīvajā skatuvē

Līdz šā gada 20. jūlijam izziņota pieteikšanās dalībai dziesminieku festivālā “Trubadūrs”, kas notiks jau pavisam drīz – no 24. līdz 28. jūlijam Kuldīgas novada Rendā. Pieteikties iespējams gan muzicēšanai brīvajā skatuvē “Tronis Trubadūram” 27. jūlijā pulksten 15.00, gan neformālākā vidē – pie ugunskuriem “Dziesmu naktīs” 26. un 27. jūlija vakaros un naktī.

“Ja radi savas dziesmas, spēlē mūzikas instrumentu un dziedi (pats izpildi savas dziesmas) un jūti vēlmi dalīties savos dziesmu stāstos, Tu esi dziesminieks vai dziesminiece, ko mēs meklējam! Viens no festivāla uzdevumiem ir sniegt atbalstošu vidi dziesminiekiem, veidojot savu kopienu, kurā atbalstīt vienam otru, mijiedarboties un rast jaunus kontaktus. Mans mērķis ir apzināt iespējami daudzus jaunus dziesminiekus, kā arī iedrošināt jau pieredzes bagātos uz jaunām sadarbībām, kā arī turpinoši būt aktīviem radošumā. Brīvajā mikrofonā un dziesmu naktīs pie ugunskura gaidīts ikviens, neatkarīgi no gadu skaita vai uzstāšanās pieredzes. Galvenais ir vēlme vēstīt un dalīties. Uzskatu, ka latviešu dziesminieki ir viena no Latvijas kultūras vērtībām,” stāsta festivāla rīkotāja Inese Muižniece.

Lai pieteiktos brīvajam mikrofonam “Tronis Trubadūram” un muzicēšanai pie ugunskura “Dziesmu naktīs”, interesentiem jāraksta e-pasts uz info@trubadurs.lv, tajā iekļaujot gan nelielu sevis aprakstu, publicitātes fotogrāfiju, kā arī saites uz video vai audio materiāliem, ja tādi ir. E-pastā jāmin savi kontakti (vārds, uzvārds, mob. tālr. numurs, dzīvesvieta (pilsēta), e-pasts). Rīkotāji ar dziesminiekiem sazināsies, atbildot, kur un kad varētu notikt uzstāšanās un precizēs citas sadzīviskās detaļas saistībā ar viesošanos “Trubadūrā”. Tiem dziesminiekiem, kuri pieteiks savu dalību, rakstot uz e-pastu info@trubadurs.lv, ieeja festivāla lielkoncertos – bez maksas.

Festivāls “Trubadūrs” Kuldīgas novada Rendā norisināsies jau otro reizi, aicinot autormūzikas un dzejas cienītājus satikties gan divos lielkoncertos Rendas estrādē, gan sadziedoties pie ugunskuriem, gan izbaudot latviešu danču vakaru, gan dodoties “Muzikālā pastaigā ar dzeju” gar Īvandes ūdenskritumiem un šogad baudot pat divas koncertprogrammas Rendas baznīcā. Plašāka informācija par festivāla programmu atrodama mājaslapā https://trubadurs.lv/. Aktuālajai informācijai iespējams sekot sociālā tīkla “Facebook” lapā “Trubadūrs”, kā arī videomateriāli skatāmi “Youtube” kontā “Trubadūrs”.

26. un 27. jūlijā no pl. 19.00 festivāla pasākumos ieejas maksa 10 EUR, bet pārējos notikumos – ieeja par ziedojumiem brīva un atvērta ikvienam interesentam. Biļetes uz 26. un 27. jūlija vakara koncertiem pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Festivālu “Trubadūrs” rīko “Austras biedrība” sadarbībā ar Rendas pagasta pārvaldi, atbalsta SIA “Premium Solutions” (www.ps.lv). Finansiālais atbalsts saņemts gan no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra, kā arī no Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās VKKF mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”, kas realizēta “Kurzemes kultūras programma 2024” ietvaros.

Iepriekšējais